Najrzadsze BMW M3 E46 na sprzedaż - Trends Magazines

Najrzadsze BMW M3 E46 na sprzedaż

Myślicie, że to odmiana CSL była najrzadsza? Nic z tych rzeczy. Na sprzedaż trafia biały kruk – BMW M3 E46 GTR. 

To biały kruk – dosłownie i w przenośni – bowiem auto jest białe i wyjątkowo rzadko spotykane – wyprodukowanych było ok. 10 egzemplarzy. BMW M3 GTR powstało jako przeciwnik dla Porsche w wyścigach American Le Mans Series. W zasadzie samochód był tak dobry, że zirytował Porsche, które wymusiło zmianę regulaminu w wyścigach American LMS i M-trójka wypadła z gry. 

Prezentowany samochód wystawiono na sprzedaż na aukcji w Melbourne. Ten egzemplarz startował m.in. w 24-godzinnych wyścigach Daytona i Bathurst, ale nie osiągnął tam dobrych wyników. Pomimo wyścigowej historii samochód trafił na sprzedaż. Jaka jest cena? Tego właściciel nie podaje. Możemy jedynie dodać, że jako nowe w 2002 roku M3 GTR kosztowało 250 tys. euro.

Nadwozie sprzedawanego BMW M3 GTR ma numer #005, co oznacza, że pod maską pracuje 4,9-litrowy silnik V8 (S62B50) zaprzężony z 6-stopniową manualną skrzynią Hewland. To oznacza, że to pierwsze M3 z silnikiem V8 ever. I tu pojawia się pewien problem. Otóż niektóre źródła podają, że w oryginalnym M3 GTR pracował motor P60B40, a więc zupełnie inny niż w sprzedawanym egzemplarzu. To mocno podważa autentyczność sprzedawanego egzemplarza. 

Być może zatem cena będzie bardziej atrakcyjna. Tak czy inaczej, chcielibyśmy mieć taki samochód w swoim garażu, nawet z nieoryginalnym silnikiem V8.

Konrad Maruszczak

Podobne

BMW M5 LCI F90 2020

Krąży plotka, że BMW pracuje nad w pełni elektrycznym M5 z silnikiem o mocy ponad 1000KM

Czy król „super limuzyn” wkrótce zostanie królem samochodów elektrycznych? BMW zawsze było firmą, M5 to prawdopodobnie największy hit marki. Wprowadzone po raz pierwszy w 1984 roku jako limuzyna dla kadry kierowniczej przez lata rosło w siłę. Jaka przyszłość czeka M5? W związku ze zbliżającą się 40. rocznicą powstania, krążą pogłoski, że monachijska firma ma w zanadrzu kilka…

warszatat odbudowa

Ferrari projektowane na polskich drukarkach 3D. I nie tylko…

Technologia druku 3D staje się niezbędna w pracy projektantów, również tych związanych z motoryzacją. Na urządzeniach od Zortrax drukuje Vincenzo Mattia, właściciel firmy Vins Motors współpracującej z koncernem Ferrari oraz Bartłomiej Błaszczak z ABcar Oldtimers, który specjalizuje się w rekonstrukcji zabytkowych samochodów. Projektowanie i tworzenie samochodów wymaga wykorzystywania wielu technik, takich jak: odręczne rysunki, projektowanie…