BMW 3 przeszło facelifting - Trends Magazines

BMW 3 przeszło facelifting

BMW zaprezentowało odświeżoną „trójkę”. Zmiany zewnętrzne są kosmetyczne, więcej nowości znajdziemy w środku. Oto facelifting BMW 3 G20.

Po obejrzeniu pierwszych zdjęć możemy odetchnąć z ulgą. BMW nie użyło języka stylistycznego z nowej „siódemki”, która wywołała sporą falę hejtu podczas premiery. Seria 3 jest po prostu ładna. Rozmiar nerek, a także kształt reflektorów pozostały praktycznie bez zmian, a całe auto wygląda w dużej mierze jak poprzednik, czyli dobrze. 

Przednie reflektory wyglądają, jakby je odwrócono o 180 stopni oraz wygładzono krawędzie. Są także nieco mniejsze, a paski LED z dołu przeniesiono na górę. Przód łudząco przypomina teraz Serię 5 G30. Z tyłu nowej „trójki” zmian praktycznie nie widać. Większe są wloty powietrza w zderzaku, a także delikatnie powiększono średnicę rur wydechowy. I tyle. Warto dodać, że najmocniejsza wersja, czyli M340i będzie miała logo BMW Motorsport, tylne końcówki układu wydechowego w kształcie trapezu, a także inny kształt grila. 

W kabinie BMW 3 po liftingu więcej zmian

Zegary oraz ekran środkowy to teraz jeden wielki ekran, choć obydwa będą funkcjonowały niezależnie. Dwa ekrany umieszczono w jednym ciągu tafli szkła. Wyświetlacz z zegarami od strony kierowcy ma średnicę 12,3 cala, a ten środkowy aż 14,9 cala. Cały system infotainment oparty jest na najnowszej, ósmej generacji i-Drive’a. Auto ma korzystać z łączności sieci 5G, prawdopodobnie ze względu na dużą ilość informacji, które auto będzie przekazywać i odbierać. To będzie już normą. 

Tradycyjny drążek do zmiany biegów zastąpiono przełącznikiem. Ze względu na duże ekrany i brak miejsca w konsoli centralnej, sterowanie klimatyzacją przeniesiono na ekran główny. Jesteśmy sceptyczni takim rozwiązaniom, ale cóż, nie ma wyjścia. Miejmy jedynie nadzieję, że sterowanie odbywa się gładko i bez konieczności odwracania uwagi kierowcy. 

Pod maską odświeżonego BMW 3 bez zmian

Tutaj sprawa jest prosta, po liftingu znajdziemy dokładnie te same jednostki napędowe, co w wersji przed faceliftingiem. Przypomnijmy dostępne warianty silnikowe:

Benzynowe

  • BMW 318i (156 KM)
  • BMW 320i (184 KM)
  • BMW 330i (258 KM)
  • BMW M340i (374 KM)

Diesle

  • BMW 316d (122 KM)
  • BMW 318d (150 KM)
  • BMW 320d (190 KM)
  • BMW 330d (286 KM)
  • BMW M340d (340 KM)

Hybryda

  • BMW 330e (łączna moc 292 KM)

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztować BMW 3 po liftingu, ale biorąc pod uwagę wciąż obecny problem z półprzewodnikami ceny będą wyższe. Auto trafi do salonów w czerwcu tego roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Manhart VW Golf GTI 290 – prawie jak R-ka

Najnowsza, ósma generacja Golfa trafiła na warsztat do niemieckiego tunera - Manharta. Ten wycisnął z 2-litrowego silnika 290 KM i dodał kilka pikantnych dodatków. Wyszło rasowo i ze smakiem.  Na łamach Trends pokazywaliśmy już kilka projektów Manharta. Niemiecki tuner głównie gustuje w BMW, ale zdarzyła się też Alfa Romeo, a nawet Tesla. Teraz Manhart postanowił…

BMW M1 Procar

Wyścigowe 470-konne BMW M1 Procar

Przepisy rządzące światem sportu motorowego są restrykcyjne. Na tyle, że BMW uznało, iż nie warto zaprzątać sobie nimi głowy i zorganizowało własny puchar z 470-konnymi M1 Procar w roli głównej. Odważny pomysł Producenci samochodów jak mantrę powtarzają zdanie o transferze technologii z motosportu do seryjnie produkowanych aut. Byłoby w tym niewiele prawdy, gdyby nie FIA i inne organizacje dopuszczające do startu modele,…