BMW pokazało sekretne prototypy! Nigdy ich nie widziałeś - Trends Magazines

BMW pokazało sekretne prototypy! Nigdy ich nie widziałeś

Z okazji 50. urodzin sportowej dywizji BMW M, bawarczycy wyciągają z garażu zapomniane lub w ogóle nie pokazywane wcześniej maszyny. Tych trzech modeli BMW z pewnością nie widziałeś!

W tym roku mamy prawdziwy wysyp nowości od BMW. Oto lista najważniejszych premier:

Oprócz nowych modeli, BMW postanowiło też pokazać te, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego i utknęły tylko w procesie projektowym. Wszystkie, które zdecydowali się obecnie pokazać mają na tylnej klapie magiczne litery „CSL”. 

BMW E46 M3 CSL V8

M3 typoszeregu E46 było drugim w historii autem z dopiskiem „CSL”. Auto dziś jest już kultowe i w zasadzie tylko zasila garaże kolekcjonerów. Napędza go wolnossący motor S54B32 o mocy 360 KM, ale niewiele osób wie, że powstał też prototyp z jednostką V8. I właśnie to auto ujrzało światło dzienne. Silnik 4.0 V8 dysponował mocą 430 KM, a więc auto było o 10 KM mocniejsze niż kolejna generacja M3 E90. 

BMW E60 M5 CSL

Trudno sobie wyobrazić, żeby powstało auto lepsze niż M5 E60. Pięknie brzmiące V10 rodem z formuły 1 o mocy 507 KM nawet dziś, kilkanaście lat po premierze auta robi wrażenie. Ale BMW nie byłoby sobą, gdyby nie poprawiało perfekcji. Jeszcze w czasach świetności M5 E60 powstał prototyp z dopiskiem „CSL”. 5-litrowy silnik rozwiercono do 5,7-litra, który kręcił się aż do 9000 obr/min i osiągał moc 630 KM. Zamiast niezbyt chwalonej skrzyni SMG, pojawiła się tu przekładnia dwusprzęgłowa. Na karoserii zawitały elementy z włókna węglowego.

BMW E63 M6 CSL

W tym nieznanym prototypie M6 CSL postawiono nacisk na sprytną aerodynamikę. Przedni zderzak otrzymał aktywny spliter, który regulował się w zależności od prędkości, podobny system zamontowano na spojlerze w tylnej klapie. Lusterka także zaprojektowano tak, aby jak najefektywniej sterować przepływającym przez nie powietrzem. W zasadzie te lusterka były pionierem wszystkich kolejnych, które pojawiały się w nowych modelach BMW M. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

„The interview”. To najlepszy klip w temacie BMW jaki widziałem od bardzo dawna- VIDEO

Struktura samochodowego video skierowanego do widzów youtube.com zdaje się mieć prostą formę. W dzisiejszych czasach dość łatwo przecież uchwycić ruchomy obraz z pomocą stabilizatora i całkiem nietrudno przygotować go potem na komputerze. To oczywiście dość względne i prawdziwą sztuką jest nadać całej formie głębszy sens i zaprezentować wszystko we wspaniałej jakości. Ekipie Driven Motion udało…

BMW iX3

Nowe elektryczne BMW. Niemcy szykują się do produkcji iX3 w Chinach

BMW Group do końca 2020 roku zamierza wprowadzić na rynek nowe BMW iX3. BMW Brilliance Automotive (BBA) rozpocznie seryjną produkcję całkowicie elektrycznego modelu w zakładzie Dadong. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów przed końcem roku. BMW iX3 Wraz z nowym BMW iX3 BMW Group rozszerza swoje portfolio o kolejny pojazd całkowicie elektryczny. Nowy elektryk bazuje na popularnym modelu…