BMW M 50-lecie: M3 Touring - Trends Magazines

BMW M 50-lecie: M3 Touring

BMW w tym roku świętuje 50. rocznicę powstania sportowej dywizji BMW M. Z tej okazji marka przygotowała kilka gorących nowości, w tym pierwsze w historii M3 Touring.

Z okazji okrągłej rocznicy powstania, BMW M szykuje kilka ciekawych premier. Obok zapowiadanego BMW M4 CSL pojawi się też pierwsze w historii M3 w nadwoziu Touring. Auto podejmie walkę z Mercedesem C63 AMG oraz Audi RS4. Ten pierwszy już na starcie może przegrać ze względu na silnik, pod maską kombi ze Stuttgartu mają pojawić się tylko cztery cylindry, podczas gdy w BMW będziemy mieli do czynienia z klasyką, czyli R6. 

BMW M3 Touring nadal jest pokryte kamuflażem, choć można spodziewać się wyglądu mocno zbliżonego do zwykłej „trójki” w M-pakiecie. Znakami wyróżniającymi M3 Touring będą cztery końcówki układu wydechowego, duże koła z wydajnymi hamulcami i niskie zawieszenie. Pojawiły się głosy, że wewnątrz znajdziemy system iDrive 8 generacji, a więc będzie można np. nagrywać obraz z kamer 360 stopni.  Warto dodać, że auto będzie dostępne tylko z automatyczną skrzynią. 

Jak widać samochód przejmie duże nerki z nowej Serii 3, jeśli komuś się to nie podoba, może zdecydować się na pakiet od Vorsteinera, który nieco łagodzi kontrowersyjny design. 

BMW M3 Touring ma pojawić się jeszcze w tym roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW M3:M4 Competition

BMW M GmbH rozszerza ofertę o dwie dodatkowe wersje M3/M4

Kilka miesięcy po rozpoczęciu sprzedaży nowego BMW M3 Limuzyna i BMW M4 Coupé BMW M GmbH rozszerza ofertę modelową serii o dwie dodatkowe wersje. Precyzyjne sterowanie transmisją napędu na wszystkie cztery koła pomaga modelom BMW M3 Competition Limuzyna z M xDrive oraz BMW M4 Competition Coupé  w osiąganiu doskonałej dynamiki. W nowych modelach, moc 6-cylindrowego…

BMW_F10_520d_xDrive

BMW przyznało się do wadliwego działania kamery cofania w 257 481 samochodach- NEWSY

W tym tygodniu BMW ogłosiło jedną z największych akcji serwisowych w historii ostatnich lat. Chodzi o 257 481 samochodów BMW, Rolls-Royce i Toyota. Biuletyn nie dotyczy problemu technicznego, ale oprogramowania. Najwyraźniej kamera cofania nie działa tak, jak powinna w niektórych sytuacjach, co potencjalnie może zwiększać ryzyko kolizji oraz uszkodzenia samochodu. ​​Dotyczy to ponad 40 modeli…