BMW M4 CSL - znamy datę premiery - Trends Magazines

BMW M4 CSL – znamy datę premiery

Najostrzejsza odmiana M4 jest już praktycznie gotowa. Bawarska marka podzieliła się dwoma zdjęciami, zdradzającymi kilka szczegółów nowego auta. No i najważniejsze – wiemy, kiedy nastąpi premiera BMW M4 CSL. 

O BMW M4 CSL pisaliśmy już wielokrotnie. Będzie to następca rewelacyjnego E46 M3 CSL, czyli najlepszego M3 w historii – a przynajmniej tak uważa wielu. CSL, czyli Coupe Sport Lightweight oznacza, że mamy do czynienia z odchudzoną i mocniejszą wersją zwykłego M4. Ptaszki ćwierkają, że M4 CSL będzie 100 kg lżejsze, a moc ma oscylować w granicach 550 KM. Jeśli to okaże się prawdą, będzie to poważny rywal dla Porsche GT3 RS. 

Bawarski producent podzielił się dwoma zdjęciami, które niestety nie zdradzają zbyt wiele. Możemy zobaczyć jedynie kształt przednich oraz tylnych reflektorów i ogólną sylwetkę auta, która wygląda jak zwyczajne BMW serii 4. Oczywiście w rzeczywistości auto będzie niższe oraz szersze od standardowej wersji, a na tylnej klapie możemy spodziewać się niemałego spojlera. Ale o tym dowiemy się dopiero podczas oficjalnej premiery. 

Kiedy premiera BMW M4 CSL?

Auto zadebiutuje podczas konkursu Concorso d’Eleganza Villa d’Este, który odbędzie się we Włoszech w dniach 20-22 maja. Do premiery więc zostało nieco ponad dwa tygodnie. My nie możemy się doczekać. Będzie to kolejny nowy, choć nie jedyny model ze stajni BMW M, który zadebiutuje z okazji 50. urodzin sportowej dywizji marki. 

Nieoficjalnie mówi się, że powstanie zaledwie 1000 egzemplarzy M4 CSL. BMW chce w ten sposób wyeliminować kanibala, który mógłby „zjadać” własną konkurencję w postaci BMW M4 CS, które również ma pojawić się niebawem na rynku. Podobnie jak CSL, odmiana CS ma mieć mocniejszy od zwykłej wersji silnik, ale samochód będzie bardziej cywilizowany i mniej agresywny. Na więcej szczegółów dotyczących tego auta przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Manhart MH5 700, czyli postrach nowego BMW M5

Manhart Performance specjalizuje się w radykalnym tuningu najszybszych wersji BMW. Najnowszy Manhart MH5 700 będzie solą w oku użytkowników nowego M5. Samochód powstał w oparciu o BMW F90, czyli najnowszą odsłonę sportowego sedana z Bawarii. Podobnie jak on, MH5 700 jest napędzane podwójnie turbodoładowanym 4.4 V8, posiada napęd na cztery koła i ogromne hamulce. Różnice?…

Ponad 100 lat rekordów BMW

Kochasz BMW? Dowiedz się o historii bawarskiej marki i rekordach, które zdobyła! 100 lat temu: lot na dużej wysokości jako pierwszy rekord BMW. 17 czerwca 1919 r. doświadczony pilot testowy Franz Zeno Diemer pomógł młodej firmie BMW zdobyć pierwszy rekord świata. Z monachijskiego lotniska w Oberwiesenfeld wystartował swoim samolotem wyprodukowanym przez Deutsche Flugzeugwerke i napędzanym…