BMW M2 CS - nadchodzi nowy król torów wyścigowych- PRZED PREZENTACJĄ - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

BMW M2 CS – nadchodzi nowy król torów wyścigowych- PRZED PREZENTACJĄ

Gama BMW M2 wkrótce powiększy się o nowy, najbardziej purystyczny model. Chodzi o BMW M2 CS, które niedawno sfilmowano na Nürburgring.

M2 CS będzie miała swoją premierę w najbliższym czasie. CS to odmiana ponad wersją Competition. Jej rozwój potwierdza zaangażowanie działu BMW M w tę platformę.  Nowe BMW M2 CS zostało niedawno sfotografowane podczas wykonywania bardzo szybkich przejazdów w pętli Nordschleife na torze Nürburgring w Niemczech. Wariant CS będzie wykorzystywał ten sam 6-cylindrowy, rzędowy silnik benzynowy co w M2 Competition, ale maksymalna moc zostanie zwiększona do 450 KM. Moc przenoszona będzie za pomocą 6-biegowej manualnej sportowej skrzyni biegów, albo 7-biegowej automatycznej skrzyni biegów M z podwójnym sprzęgłem i układem Drivelogic.


Zamów prenumeratę

Dach nowego M2 zostanie wykonany w całości z włókna węglowego, a układ hamulcowy wykorzysta opcjonalne carbonowo-ceramiczne tarcze. Na pokrywie silnika pojawią się wybrzuszenia podkreślające wyjątkową osobowość modelu. Zmodyfikowany tylny dyfuzor, powiększony spoiler bagażnika i przedni spoiler będą również charakterystyczne dla M2 CS, podobnie jak nowe kute felgi aluminiowe.

Wprowadzenie na rynek nowego M2 CS planowane jest na 2020, To jednak nie koniec. Istnieje bowiem szansa, że za CS podąży też jeszcze bardziej hardkorowy M2 CSL. Ma to być purystyczna opcja dla zagorzałych fanów M, zgodnie z tradycją działu Motorsport.

Podobne

Ekstremalne osiągi BMW X5 M50d

Czasami odnoszę wrażenie, że niektóre modele samochodów nie powstają jako odpowiedź na potrzeby rynku. Tworzone są po to, aby utrzeć nosa konkurencji, pokazać przewagę technologiczną i możliwości producenta. Diesel gwarantujący ekstremalne sportowe osiągi ważącemu ponad 2200 kg SUV-owi? Takie rzeczy tylko w Monachium! Witamy na pokładzie X5 M50d. Silnik wysokoprężny kojarzy się bardziej z wołem…

BMW_M4_UBER

Jeździł BMW M4 na Uberze. Nagrał o tym filmik

Znany polski youtuber Hi_5 spędził dzień wożąc klientów aplikacji Uber w BMW M4 Cabrio. Zobaczcie reakcje jego klientów! BMW M4 Cabrio Jak podaje Hi_5 BMW M4 ma 550 KM. W takim razie auto najprawdopodobniej zostało wzmocnione - seryjny silnik generuje 450 KM. Ale czy dla klientów, którzy spodziewają się Opla ma to jakiekolwiek znaczenie? Najbardziej…