BMW M2 Cabrio. Jedyne takie! - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

BMW M2 Cabrio. Jedyne takie!

BMW M2 Cabrio
BMW M2 Cabrio
fot. Jordi Miranda

370-konne BMW M2 jest świetnym samochodem. Nie każdy będzie jednak zachwycony brakiem w ofercie wersji Cabrio. Bawarski koncern uznał, że wprowadzanie go na rynek było pozbawione sensu – koszt jego opracowania najprawdopodobniej byłby wyższy od zysków płynących ze sprzedaży auta.

Lukratywną niszę zagospodarowała szwajcarska firma Dähler Design & Technik, która własnymi siłami stworzyła sportowca z brezentowym dachem. Obyło się bez cięcia karoserii M2 i usztywniania jej dolnych partii chałupniczymi metodami. Punktem wyjścia do stworzenia M2 Cabrio było 240i Cabrio. Dähler wyposażył je w nowe błotniki, zderzaki i progi, większe koła, wydajniejsze hamulce z 400-milimetrowymi tarczami, gwintowane zawieszenie i akcesoryjny układ wydechowy ze stali nierdzewnej.

BMW M2 Cabrio
fot. Jordi Miranda

Daleki od serii pozostał trzylitrowy, sześciocylindrowy motor N55. Wyciśnięto z niego 425 KM i 610 Nm. Obłędne wartości w małym i niezbyt ciężkim samochodzie zapewniają świetne osiągi oraz sięgającą 300 km/h prędkość maksymalną. Czy tak mocne Cabrio ma sens? Jak najbardziej. Pozwala cieszyć się nie tylko wiatrem we włosach, ale również melodią wygrywaną przez cztery rury wydechowe.

Podobne

BMW_E23_735i_tuning

Interesujące BMW E23 735i

Kiedy rozum mówi nie, a serce tak. To streszczenie historii zakupu i odbudowy BMW serii 7 przez Denisa.  BMW E23 to samochód klasy premium, kojarzący się z przestrzenią i komfortem w klasycznym wydaniu. Oryginalnie zachowane egzemplarze zwracają na siebie uwagę, jednak istnieją też szczególnie się wyróżniające. To o nich niektórzy z nas marzą od dziecka.…

Szybcy i wściekli 9. Teaser zapowiada, że będzie to rodzinny dramat- VIDEO

Od śmierci Paula Walkera seria filmów Szybcy i Wściekli zdaje się być coraz bardziej zagubiona w swoich poczynaniach. Mimo to producenci nie zwalniają i proponują nam kolejną część przygód naszych ulubionych bohaterów. Problem w tym, że najnowszą odsłonę p.t. Fast and Furious 9 reklamuje krótki klip, który bardziej pasowałby do Przeminęło z Wiatrem, niż do…