BMW M2 Cabrio. Jedyne takie! - Trends Magazines

BMW M2 Cabrio. Jedyne takie!

BMW M2 Cabrio
BMW M2 Cabrio
fot. Jordi Miranda

370-konne BMW M2 jest świetnym samochodem. Nie każdy będzie jednak zachwycony brakiem w ofercie wersji Cabrio. Bawarski koncern uznał, że wprowadzanie go na rynek było pozbawione sensu – koszt jego opracowania najprawdopodobniej byłby wyższy od zysków płynących ze sprzedaży auta.

Lukratywną niszę zagospodarowała szwajcarska firma Dähler Design & Technik, która własnymi siłami stworzyła sportowca z brezentowym dachem. Obyło się bez cięcia karoserii M2 i usztywniania jej dolnych partii chałupniczymi metodami. Punktem wyjścia do stworzenia M2 Cabrio było 240i Cabrio. Dähler wyposażył je w nowe błotniki, zderzaki i progi, większe koła, wydajniejsze hamulce z 400-milimetrowymi tarczami, gwintowane zawieszenie i akcesoryjny układ wydechowy ze stali nierdzewnej.

BMW M2 Cabrio
fot. Jordi Miranda

Daleki od serii pozostał trzylitrowy, sześciocylindrowy motor N55. Wyciśnięto z niego 425 KM i 610 Nm. Obłędne wartości w małym i niezbyt ciężkim samochodzie zapewniają świetne osiągi oraz sięgającą 300 km/h prędkość maksymalną. Czy tak mocne Cabrio ma sens? Jak najbardziej. Pozwala cieszyć się nie tylko wiatrem we włosach, ale również melodią wygrywaną przez cztery rury wydechowe.

Podobne

Wypadek BMW E34 Marcina. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

To nie byle jakie E34. Marcin włożył mnóstwo pracy i serca w ten projekt, a teraz potrzebuje pomocy. Sprawca wypadku uciekł, pomóżcie Marcinowi go znaleźć! Na facebookowym profilu Marcin pisze: "Wczoraj na 103 kilometrze drogi S5 z Wrocławia w kierunku Poznania miałem wypadek. Srebrna osobówka wjechała mi na lewy pas prosto przed maskę. Robiłem, co…

Pasja, która łączy – dwa razy BMW E46

Prezentowane dwa BMW E46 mieliście okazję podziwiać w maju, w trakcie organizowanego przez BMW Klub Warszawa Przebudzenia ///Mocy 2. To dzięki waszym głosom Sylwia i Łukasz zdobyli nagrodę główną BMW TRENDS. Teraz możecie poznać ich niezwykłą historię... W życiu Sylwii BMW obecne było od najmłodszych lat. Pasją zaraził ją starszy brat. To był jej pierwszy…