BMW M2 będzie ostatnim autem czysto spalinowym z literką "M" - Trends Magazines

BMW M2 będzie ostatnim autem czysto spalinowym z literką „M”

BMW M240i 2022 przód

Mocny silnik spalinowy, skrzynia manualna i tylny napęd – to przepis na dobre auto sportowe i BMW zna go nie od dziś. Ale takie samochody odchodzą już do historii. Model M2 ma być ostatnim Mohikaninem. 

BMW dość mocno opiera się erze elektryfikacji, twardo obstając przy silnikach spalinowych. Pomimo nowych modeli ix, czy chociażby iX1 elektryfikacja w bawarskiej marce następuje nieśpiesznie. Jednak po decyzji Parlamentu Europejskiego to wkrótce się zmieni i już widzimy pierwszą zapowiedź zmian.

BMW zapowiada, że nowe M2, które zobaczymy już niedługo, będzie ostatnim modelem z literką „M”, napędzanym silnikiem tylko i wyłącznie spalinowym. Nie jest powiedziane, że wszystkie modele po M2 będą elektryczne. Nie, ale mogą mieć na pokładzie elektryczne wspomagacze lub występować w formie miękkiej hybrydy. 

„BMW M2 z sześciocylindrową rzędową jednostką i napędem na tył będzie z pewnością maszyną dla purystów. Będziemy obserwować elektryfikację w innych pojazdach, oczywiście w różnych formach, począwszy od 48-woltowych jednostek, przez hybrydy plug-in, aż do aut czysto elektrycznych. Patrząc w ten sposób, M2 będzie ostatnim M z czysto spalinowym silnikiem, bez elektrycznych wspomagaczy.” – podsumował Frank van Meel, prezes dywizji BMW M w wywiadzie dla Bimmer Today.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW Art Car – X4M Competition

Do zacnego grona BMW Art Cars dołącza kolejny, nie byle jaki model - X4M Competition. Auto wyszło spod pędzla kalifornijskiego artysty Joshua Videsa.  Niedawno mogliśmy podziwiać całą kolekcję wozów BMW Art Cars w Warszawie, a teraz do tego grona dołącza kolejny model.  To X4M Competition zostało potraktowane przez kalifornijskiego ilustratora-samouka - Joshua Videsa. Jego podejście…

BMW i Vision Circular pokazany na targach IAA Monachium 2021

Jest oczywiście w pełni elektryczne, pomieści 4 osoby, a co najważniejsze to pierwszy koncept stworzony w całości z materiałów przetworzonych. Na targach IAA 2021 w Monachium zaprezentowano koncept BMW i Vision Circular. Po oficjalnej zapowiedzi tego modelu przez BMW, bawarska marka zdecydowała się pokazać nowe auto koncepcyjne na rozpoczynających się targach motoryzacyjnych IAA 2021 w…