BMW M3 Touring coraz bliżej - Trends Magazines

BMW M3 Touring coraz bliżej

Trwają właśnie zimowe testy nadchodzącego BMW M3 Touring. Jak najlepiej testować auta bawarskiej marki? Jeżdżąc bokiem! 

BMW M3 Touring nigdy nie pojawiło się oficjalnie. Pojawiały się wizualizacje, pokazywaliśmy także indywidualne projekty „emek” w nadwoziu kombi, ale BMW nigdy nie pokazało topowej Serii 3 w praktycznym wydaniu. W nowej generacji się to zmieni, a nowe auto jest już testowane w zimowych warunkach. 

Jak przystało na BMW testy muszą być efektowne, dlatego do ich udziału wykorzystano helikopter, a auto pokazano jak „szusuje” bokiem po śniegu. Podobnie było w przypadku większej Serii 7. Oczywiście poniższy klip to tylko noworoczny teaser i oczywiście same testy są już mniej spektakularne, ale BMW daje nam do zrozumienia, że M3 Touring niedługo się pojawi. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku. 

Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym BMW M3 Touring? Auto będzie prawdopodobnie dostępne w mocniejszej odmianie mocy (510 KM), napędem xDrive oraz automatyczną skrzynią biegów. Szczerze? Nie narzekamy na brak manuala i napęd na tył. Prawdopodobnie i tak większość sprzedawanych egzemplarzy byłaby właśnie z napędem na cztery koła i automatem, dlatego producent zrezygnował z innych wariantów. 

Ile będzie kosztować? Wersja Touring będzie zapewne nieco droższa od sedana, który w Polsce kosztuje dziś 457 900 zł. Możemy spodziewać się kwoty kilkanaście tysięcy wyższej. 

Konrad Maruszczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW i3s po tuningu AC Schnitzer tył i bok auta

Elektryki też można tuningować! Wzmocnione BMW i3

Mimo że od debiutu BMW i3 minęło już kilka lat, samochód wciąż wygląda świeżo i na wskroś nowocześnie. AC Schnitzer postanowił nieco zmienić elektryczne auto we właściwym sobie stylu. AC Schnitzer Tuner z Akwizgranu uznał, że warto poprawić prowadzenie BMW i3, jak również dodać mu sportowego sznytu. Pewniejsze prowadzenie po zakrętach uzyskano, montując utwardzony zestaw sprężyn, który zmniejsza prześwit o 20 mm.…

Tuning VW Caddy 1 widok z przodu

Szybki pikup to już nie oksymoron. Zobaczcie tego Caddy!

Volkswagen Caddy został stworzony na potrzeby rynku północnoamerykańskiego. Określany był wówczas jako Rabbit Pickup. W 1983 roku trafił do Europy pod nazwą Caddy. W Polsce każdy, kto kupuje to auto, kieruje się inną potrzebą. Michał na początku chciał zbudować klasycznego pikapa. Chęć uczynienia go demonem prędkości pojawiła się później. Zanim auto widoczne na zdjęciach trafiło na Śląsk,…