BMW M 50 Jahre Edition - wyjątkowe M3 i M4 - Trends Magazines

BMW M 50 Jahre Edition – wyjątkowe M3 i M4

To będzie z pewnością smakowity kąsek dla lubiących edycje specjalne bawarskiej marki. BMW M 50 Jahre Edition będzie dostępne tylko w modelu M3 oraz M4. Sprawdź, co je wyróżnia.

BMW w tym roku ma kilka okazji do świętowania. Wiek temu otwarto pierwszą fabrykę tej marki w Monachium, a dodatkowo przypada 50. rocznica powstania sportowej marki, którą wszyscy kochamy, czyli BMW M. Edycja specjalna BMW M 50 Jahre Edition będzie dostępna w modelach M3 i M4. 

Auta wyróżnia specjalne dodatki we wnętrzu i na karoserii, niedostępne w innych wersjach dodatkowe opcje, a także specjalna paleta kolorów, nawiązująca do historii marki. 

BMW M4 Edition 50 Jahre BMW M

Wyjątkową wersję dwudrzwiowego coupe możecie zamówić w kilku kolorach: Carbon Black, Macao Blue, Brands Hatch Grey, Imola Red i San Marino Blue. Trzeba się jednak spieszyć, bo produkcja tej wersji będzie ograniczona do 700 sztuk. Wyjątkowy wygląd auta nadadzą także 19-calowe felgi z przodu i 20-calowe na tylnej osi, które mogą być pokryte lakierem Orbit Grey Matt lub Gold Bronze Matt. 

We wnętrzu znajdziemy emblematy informujące wszystkich, że mają do czynienia z limitowaną edycją M4. Tabliczki „BMW M 50 Jahre Edition” znajdą się na progach (oświetlanych) oraz przy drążku zmiany biegów. Informacja o limitowanej serii znajdzie się też na nagłówkach sportowych foteli w formie wyszywanego napisu. 

BMW M3 Edition 50 Jahre BMW M

Co ciekawe, sedan z edycji specjalnej będzie dostępny tylko na amerykańskim i kanadyjskim rynku i powstanie w ilości 500 egzemplarzy. Nabywca będzie miał możliwość wyboru auta w specjalnych kolorach: Vermilion Red, Techno Violet, Interlagos Blue oraz Fire Orange i Limerock Grey. Wszystkie pięć kolorów mają nawiązywać do pięciu poprzednich generacji BMW M3. Auto będzie można doposażyć w pakiet części BMW M Performance Parts. Pojawi się także logo BMW Motorsport. 

Również wnętrze nie pozwoli nam zapomnieć, że mamy do czynienia z edycją specjalną. Podobnie jak w M4, tak i tu napis “Edition 50 Jahre BMW M” pojawi się na progach oraz nagłówkach foteli. Dodatkowo znajdziemy w środku także tabliczkę znamionową informującą o numerze limitowanego egzemplarza. 

Przypomnijmy, że zarówno M3 jak i M4 są napędzane 3-litrowym motorem R6 TwinPower Turbo o mocy 510 KM. Moc moze być przekazywana za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni manualnej bądź 8-stopniowego automatu M Steptronic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Wiesmann Project Gecko, czy to będzie wielki comeback?

Project Gecko to najnowsze dziecko niemieckiej manufaktury Wiesmann. Jak zapowiada firma, nowy projekt pozostaje w zgodzie z DNA Wiesmanna i będzie wyznaczać nowe standardy. To symbol odrodzenia firmy i łączy niemiecką inżynierię z brytyjską filozofią projektowania roadsterów. Czy to wystarczy, żeby przyciągnąć klientów? Wiesmann ponownie rozpoczął działalność w 2016 roku i od razu przystąpił do projektowania…

830-konny prototyp Lamborghini Squadra Corse – DESIGN

Lamborghini Squadra Corse to nowy 12-cylindrowy hypercar zaprojektowany przez Centro Stile w Sant’Agata Bolognese, który zadebiutuje w 2020 r. . Będzie produkowany w limitowanej edycji, z aerodynamicznymi i mechanicznymi specyfikacjami zaprojektowanymi tak, aby wydobyć to, co najlepsze z kultowego 6,5-litrowego silnika wolnossącego V12 o mocy 830 KM. Teaser prezentuje szereg szczegółów samochodu, w tym duże tylne…