BMW kończy produkcję i3 - Trends Magazines

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

VW_prenu
BMW_prenu
previous arrow
next arrow

BMW kończy produkcję i3

Jeśli chcecie kupić BMW i3 to teraz jest ostatni dzwonek, żeby to zrobić. BMW zapowiedziało koniec produkcji pierwszego w swojej historii auta elektrycznego i nie zapowiedziało następcy.

Z katalogu BMW zniknie pozycja „i3” i na razie nie wiadomo czy coś nowego ją zastąpi. BMW i3 nadal będzie produkowane, ale na rynek chiński i w zupełnie innej formie niż ta, którą znamy w Europie. Jaki jest powód zakończenia produkcji pierwszego elektrycznego BMW? Prawdopodobnie cena.

Dziś w Polsce ceny dobrze wyposażonych egzemplarzy wahają się w granicach 200-230 tys zł. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę że auto nie jest zbyt duże, ma niewielki zasięg i trochę trąci myszką – jego produkcja trwa od 2013 roku, w niewiele zmienionej formie. 

O ile kilka lat temu BMW mogło być spokojne o klienta, tak teraz konkurencja elektryczna jest bardzo dynamiczna. Za podobne pieniądze można mieć Teslę 3, Mercedesa EQA, albo chociażby Kię EV6 lub VW ID.3 i zostanie jeszcze na domową stację ładowania. 

Czy coś zastąpi i-trójkę? Na pewno nie będzie to już auto miejskie. Prawdopodobnie kolejne auto będzie SUV-em, bo to obecnie sprzedaje się najlepiej, a więc wyższe, większe i… droższe. Mówi się o BMW iX1, czyli elektrycznej odmianie X1

Przez prawie 10 lat produkcji w lipskiej fabryce BMW na światowe drogi wypuściło ponad 220 000 sztuk BMW i3, a w październiku 2020 wyprodukowano dla klienta specjalną wersję 200-tysięcznego egzemplarza. Ostatnie małe elektryczne BMW zjadą z taśm produkcyjnych w lipcu tego roku. 

Będziecie tęsknić?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

The new Volkswagen ID.3

Ile kosztuje elektryczny Volkswagen? Jest cennik VW ID.3

ID.3 jest już dostępny do zamawiania od 155 890 zł. W późniejszym etapie do oferty dołączy ID.3 Pure, którego akumulator pozwoli na przejechanie do 330 kilometrów na jednym ładowaniu. Dostępny on będzie w cenie wynoszącej mniej niż 130.000 złotych. Modelem ID.3 Volkswagen otwiera nowy rozdział w historii elektrycznej motoryzacji, zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pod…

Buty na wysokim obcasie egzamin praktyczny prawo jazdy

Jak się ubrać na egzamin praktyczny na prawo jazdy? Szybka checklista

Przygotowanie do egzaminu kojarzy się nam głównie z dokupieniem odpowiedniej ilości dodatkowych jazd czy nastawieniem psychicznym. Co jednak, gdy szukamy szybkiej listy rzeczy, o których nie możemy zapomnieć? Jak się trzeba ubrać na egzamin praktyczny na prawo jazdy czy może co zabrać ze sobą?  Zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości na egzamin praktyczny Warto…