BMW E30: Koenig Specials sprzedaje ostatni nowy body kit - TUNING - Trends Magazines

BMW E30: Koenig Specials sprzedaje ostatni nowy body kit – TUNING

Na stronie internetowej Koenig Specials wciąż jest na sprzedaż jeden egzemplarz szalonego body kitu do BMW E30 Coupé (LINK). 

Ta niemiecka manufaktura w czasach swojej świetności nie bała się tuningować egzotyków pokroju Ferrari, a Mercedesy i BMW po modyfikacjach z Monachium do dziś robią wrażenie. Firma miała dwie specjalności. Szalone ultraszerokie body kity oraz turbodoładowania do silników wolnossących.

I choć dziś firma nadal formalnie istnieje, to niestety jest w opłakanym stanie. Na sprzedaż pozostały jedynie resztki magazynowe i wrak dostawczego Mercedesa. Wśród tych smutnych obrazków znalazłem jednak coś wyjątkowego- oryginalny pakiet poszerzeń nadwozia do BMW E30. W jego skład wchodzi przedni zderzak, progi, dokładka tylnego zderzaka i bardzo szerokie poszerzenia tylnych błotników. Firma proponuje ten rarytas za niecałe 3 tys. Euro. 

Wygląda specyficznie i z pewnością są wśród Was osoby, którym się nie spodoba. Nie można jednak odmówić tej ofercie wyjątkowości, a sam body kit ma niesamowity klimat tamtej epoki. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę opisywał projekt samochodu, który będzie wyposażony w te dodatki. 

Źródło: KOENIG SPECIALS

Podobne

3 filary tuningu od ABT, czyli „wirus, springi i koło” do Audi S5 Sportback- TUNING

Na targach motoryzacyjnych IAA 2019 Audi zaprezentowało lifting Audi S5 Sportback. Jako źródło napędu dostępny jest TDI o mocy 347 KM (255 kW), który zapewnia maksymalny moment obrotowy 700 Nm. Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie mocy w połączeniu z indywidualizacją wozu, w ABT Sportsline znajdziesz to, czego szukasz. Co ciekawe zestaw nadaje się również do…

Kupujemy używane BMW X3 E83 (2003-2010)- poradnik

Praktyczne, solidnie wykonane i pewne w prowadzeniu BMW X3 nawet po dekadzie od rynkowego debiutu zasługuje na zainteresowanie. Tym bardziej że używany egzemplarz można kupić za 30 - 40 tys. zł. W 1999 roku BMW uruchomiło produkcję modelu X5. Ortodoksyjni fani marki nie byli zachwyceni pseudoterenówką, ale wyniki sprzedaży nie pozostawiały złudzeń. Rynek pokochał X5.…