Będzie nowy SUV z Czech. Nazywa się Skoda Elroq - Trends Magazines

Będzie nowy SUV z Czech. Nazywa się Skoda Elroq

Marka z Mlada Boleslav zaczyna szturm na pojazdy elektryczne. Czesi zapowiadają nowego kompaktowego SUVa, nazywa się on Skoda Elroq. Oto co o nim wiemy. 

Skoda Elroq to w pełni elektryczny kompaktowy SUV. Jest pierwszym modelem produkcyjnym Škody, w którym zastosowano język projektowania Modern Solid. Minimalistyczny wygląd zewnętrzny łączy w sobie solidność i funkcjonalność.

Światowa premiera Škody Elroq jesienią 2024 roku oznacza początek nowej kampanii e-modeli Škody, w ramach której w nadchodzących latach na rynek trafi sześć modeli z napędem elektrycznym.

Skoda Octavia przechodzi facelifting. Z pewnością ją polubisz

Skoda Elroq chce upodobnić się do BMW

Na załączonym przez producenta zdjęciu niewiele widać, ale możemy powiedzieć, że Czesi poszli w stronę dużego grilla przedniego – na wzór aut z Monachium. W nowym SUVie pojawią się reflektory Matrix LED, a Czesi dumnie wyeksponowali logo „Škody” na masce, co chcą dać wszystkim do zrozumienia, że są indywidualną i odosobnioną marką. Nowa osłona chłodnicy Tech-Deck Face to nowoczesna interpretacja tradycyjnej kratki, o bardziej płaskim i szerszym wyglądzie.

Auto powstanie na nowej platformie MEB

Elroq będzie trzecim modelem Škody opartym na modułowej platformie samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen, dołączając do elektrycznej rodziny Škody Enyaq i Škody Enyaq Coupé. Jednocześnie Elroq zapoczątkuje nową kampanię czeskiego producenta samochodów w zakresie e-mobilności, obejmującą wypuszczenie na rynek w nadchodzących latach sześciu nowych modeli akumulatorowo-elektrycznych.

Skoda Elroq ma mieć przestronne i praktyczne wnętrze. Więcej o nowym modelu dowiemy się zapewne podczas światowej premiery, którą  zaplanowano na jesień tego roku.

TEST Skoda Enyaq 80 Maxx – lepsza od VW?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Orlen 74. Rajd Polski – Piątek

Deszcz, błoto i bardzo śliska nawierzchnia – z takimi warunkami musiało się zmierzyć 47 załóg, które przystąpiły do piątkowego etapu ORLEN 74. Rajdu Polski. Po całym dniu rywalizacji i pokonaniu 9 odcinków specjalnych (OS Chmielewo 2 został odwołany) na czele klasyfikacji znajdują się Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Belgijski duet minimalnie…

BMW 225xe iPerformance – van ze szczyptą i8

Inżynierowie BMW układają komponenty techniczne w coraz odważniejsze kombinacje. Przykładem nowego trendu jest 225xe – kompaktowy van z domieszką genów Mini oraz BMW i8. Czas na lekcję anatomii. Zacznijmy od platformy UKL (Untere KLasse). W rozbudowanej wersji UKL2 jest ona szkieletem Active Tourera (F45), X1 (F48) oraz Clubmana (F54). We wszystkich wymienionych modelach jest montowany…