Audio o mocy 5000W w Amaroku. To pickup dla DJ'a - PROTOTYPY - Trends Magazines
21 czerwca 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Audio o mocy 5000W w Amaroku. To pickup dla DJ’a – PROTOTYPY

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Pamiętacie serię koncertów Inwazja Mocy? Zaprezentowany w Wörthersee 2014 Amarok Power z powodzeniem mógłby zadbać o ich nagłośnienie. Przestrzeń bagażową półciężarówki Volkswagena wypełniły głośniki oraz przenośna stacja didżejska!

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

System audio o mocy 5.000 W skomponowano z elementów firm Allen & Health, Dynaudio, Pioneer oraz Void Acoustics. Urządzenia zamknięto w obudowach idealnie dopasowanych do rozmiarów skrzyni ładunkowej Amaroka. Nic nie wystaje, nic nie zacznie przemieszczać się w niekontrolowany sposób podczas dynamicznej jazdy. Trudno o lepsze rozwiązanie.

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Modyfikacje nie ominęły również dwuosobowej kabiny. Standardowe fotele zastąpiono kubełkowymi odpowiednikami. Nie zabrakło też obszytej alcantarą kierownicy oraz dodatkowych wskaźników na szczycie konsoli środkowej – ciśnienia doładowania, temperatury oleju oraz stopera. Pomarańczowe wstawki stanowią świetny kontrast dla deski rozdzielczej i konsoli środkowej, które zostały obszyte skórą o fakturze włókna węglowego.

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Karoserię pokryto lakierem Dynamic Grey. Specyficzny pomysł jest zasługą mikroskopijnych drobin szkła. Znakiem rozpoznawczym Amaroka Power są również biksenonowe reflektory, 22-calowe koła oraz rozbudowany body-kit ze zmienionymi zderzakami oraz nakładkami poszerzającymi błotniki.

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Wrażenie robi także mechaniczna strona projektu. Amarok z napędem 4Motion oraz 8-biegową skrzynią został pozbawiony seryjnej jednostki napędowej. Miejsce poczciwego 2.0 TDI zajęło 3.0 V6 TDI z Touarega. 272 KM i 600 Nm zapewniają osiągi adekwatne do wyglądu Amaroka. Sprint do setki trwa 7,9 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 210 km/h. Ogromny zapas momentu obrotowego pozwala na holowanie przyczep o masie trzech ton.

Podobne

Szybcy i wściekli 9. Teaser zapowiada, że będzie to rodzinny dramat- VIDEO

Od śmierci Paula Walkera seria filmów Szybcy i Wściekli zdaje się być coraz bardziej zagubiona w swoich poczynaniach. Mimo to producenci nie zwalniają i proponują nam kolejną część przygód naszych ulubionych bohaterów. Problem w tym, że najnowszą odsłonę p.t. Fast and Furious 9 reklamuje krótki klip, który bardziej pasowałby do Przeminęło z Wiatrem, niż do…

DATSUN_510_MADMAX_3

Druciarstwo: Datsun 510 w stylu Mad Max

Tego nie odzobaczysz. Pewien teksańczyk zamiast zainspirować się filmami serii Szybcy i Wściekli, to skupił się na klimacie z filmów Mad Max... i skrzywdził Datsuna 510.  Datsun 510 to sedan z Japonii, który jest dziś kultową pozycją wśród tunerów JDM. Napęd na tył i lekkie nadwozie sprawiają, że auto świetnie się prowadzi i jest wdzięczną bazą…