Audio o mocy 5000W w Amaroku. To pickup dla DJ'a - PROTOTYPY - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

Audio o mocy 5000W w Amaroku. To pickup dla DJ’a – PROTOTYPY

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Pamiętacie serię koncertów Inwazja Mocy? Zaprezentowany w Wörthersee 2014 Amarok Power z powodzeniem mógłby zadbać o ich nagłośnienie. Przestrzeń bagażową półciężarówki Volkswagena wypełniły głośniki oraz przenośna stacja didżejska!

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

System audio o mocy 5.000 W skomponowano z elementów firm Allen & Health, Dynaudio, Pioneer oraz Void Acoustics. Urządzenia zamknięto w obudowach idealnie dopasowanych do rozmiarów skrzyni ładunkowej Amaroka. Nic nie wystaje, nic nie zacznie przemieszczać się w niekontrolowany sposób podczas dynamicznej jazdy. Trudno o lepsze rozwiązanie.

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Modyfikacje nie ominęły również dwuosobowej kabiny. Standardowe fotele zastąpiono kubełkowymi odpowiednikami. Nie zabrakło też obszytej alcantarą kierownicy oraz dodatkowych wskaźników na szczycie konsoli środkowej – ciśnienia doładowania, temperatury oleju oraz stopera. Pomarańczowe wstawki stanowią świetny kontrast dla deski rozdzielczej i konsoli środkowej, które zostały obszyte skórą o fakturze włókna węglowego.

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Karoserię pokryto lakierem Dynamic Grey. Specyficzny pomysł jest zasługą mikroskopijnych drobin szkła. Znakiem rozpoznawczym Amaroka Power są również biksenonowe reflektory, 22-calowe koła oraz rozbudowany body-kit ze zmienionymi zderzakami oraz nakładkami poszerzającymi błotniki.

VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014
VW_Amarok_Power_Woerthersee_2014

Wrażenie robi także mechaniczna strona projektu. Amarok z napędem 4Motion oraz 8-biegową skrzynią został pozbawiony seryjnej jednostki napędowej. Miejsce poczciwego 2.0 TDI zajęło 3.0 V6 TDI z Touarega. 272 KM i 600 Nm zapewniają osiągi adekwatne do wyglądu Amaroka. Sprint do setki trwa 7,9 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 210 km/h. Ogromny zapas momentu obrotowego pozwala na holowanie przyczep o masie trzech ton.

Podobne

Turbo Lamik E46 M3

0-300 km/h w polskim BMW E46 M3 o mocy 1000 KM

Turbo Lamik- polski tuner zaprezentował turbodoładowane E46 na wyścigach w Niemczech. Filmik, który pokazuje przyśpieszenie od 0 do 300 km/h mrozi krew w żyłach- to M3 jest piekielnie szybkie!   M3 Turbo Chętnie pokażemy to BMW na łamach naszego magazynu, ale póki co musimy zadowolić się powściągliwymi danymi dotyczącymi modyfikacji: Skrzynia biegów ZF 8HP90 z kontrolerem Turbo…

VW_Polo_9N

Ten VW Polo robi wrażenie na każdym

C4 to nazwa plastycznej mieszaniny wybuchowej oraz oznaczenie Chevroleta Corvette produkowanego w latach 1984 ‒ 1996. Z tej właśnie generacji „korwety” pochodzą felgi zastosowane w należącym do Łukasza Polo 9N. Spasowanie koła z błotnikiem w niebieskim aucie jest zaś wynikiem zastosowania „powietrznego” zawieszenia, czyli air-ride. Wynikiem tego połączenia jest projekt, który kojarzy się z angielskim…