Ale urwał! I to dosłownie, kierowca BMW urwał rogatki - Trends Magazines

Ale urwał! I to dosłownie, kierowca BMW urwał rogatki

Kierowca tego BMW E46 okrył się niechlubną sławą dosłownie przelatując przez przejazd kolejowy. Nagranie z tego „wyczynu” wywołało takie poruszenie, że PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiły je opublikować.

Do zdarzenia, o którym poinformowało PKP, doszło 13 lutego 2024 roku w miejscowości Biała Pajęczańska (woj. Łódzkie), ale nagranie udostępniono dopiero teraz. Na nagraniu widać, jak białe BMW E46 podejmuje się manewru wyprzedzania TIRa i to na samym środku przejazdu kolejowego. Kierowca jednak nie oszacował odległości i w środku manewru stwierdził, że nie zdąży wyprzedzić dużego pojazdu. Zdecydował się więc na „ucieczkę” w lewo, natrafiając na rogatki. „Aby uniknąć zderzenia czołowego z innym pojazdem wjechał do rowu i uszkodził napęd rogatki” – relacjonuje PKP PLK.

BMW E46 362i – na pewno o nim nie słyszałeś

Nagranie z wypadku BMW opublikowano ku przestrodze

Na nagraniu opublikowanym przez PKP PLK widać, jak samochód ścina rogatkę i zatrzymuje się w rowie. Odłamki uszkodzonej infrastruktury i samego pojazdu lądują nawet kilkanaście metrów dalej. Kierowcy z innych pojazdów, w tym z samochodu nauki jazdy, zatrzymują się, by pomóc osobom znajdującym się w bmw.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, a jedynie portfel kierującego. Za kierownicą białego BMW E46 siedział 27-latek, mieszkaniec gminy Rząśnia (powiat pajęczański). Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości dwóch tysięcy złotych.

„Uszkodzoną po zdarzeniu rogatkę trzeba było naprawić, co powodowało dalsze utrudnienia dla kierowców. Przejazd w tym czasie został zabezpieczony, zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa – postawiono znak 'Stop’ i tablice z informacją o uszkodzonej rogatce, a pociągi zwalniały do 20 km/h i podawały sygnał 'baczność’ (…). Obecnie urządzenia na przejeździe działają sprawnie” – przekazali w komunikacie pracownicy PKP PLK.

Drift BMW na parkingu zakończony srogim mandatem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

„Dlaczego Pan driftował na rondzie?” – „Bo lubię”.

Drift na rondzie, to drift na rondzie i po drążyć temat? Teraz jednak kierowca tego BMW długo nie pojeździ "bokiem", ani w ogóle, bowiem może otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.  W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, że kierowca BMW driftuje po rondzie w centrum Jawora, w województwie dolnośląskim. Na wideo natrafili też policjanci,…

Rutkowski otwiera swój garaż. W nim auta za kilka milionów

Znany polski dziennikarz Krzysztof Rutkowski pochwalił się zawartością swojego garażu. Jak sam przyznaje, auta nie mieszczą mu się już na podwórku.  Ostatnio w sieci pojawiło się zdjęcie pokazujące detektywa Rutkowskiego w nowym BMW Serii 7. Auto otrzymało indywidualną tablicę rejestracyjną "ZORRO" i to nie pierwszy samochód detektywa z taką tablicą. Na filmiku Rutkowski wyjaśnia dlaczego…