Akcja serwisowa BMW - 80 tys. aut narażonych na awarie - Trends Magazines

Akcja serwisowa BMW – 80 tys. aut narażonych na awarie

Kolejna akcja serwisowa BMW. Niemiecka marka wzywa do serwisów 80 tys. samochodów. Sprawa jest poważna, bo problem dotyczy układu hamulcowego. Sprawdź, czy Twój samochód jest objęty akcją serwisową.

BMW TRENDS prenumerata

Po problemach z zapalaniem się niektórych modeli z Monachium, nadeszła kolejna akcja serwisowa BMW. Tym razem dotyczy ona układu hamulcowego. Usterka związana jest z układem ABS (przeciwdziałającego blokadzie kół) DSC (przeciwpoślizgowego). 

Akcja serwisowa BMW – o co dokładnie chodzi?

Tym razem akcja serwisowa związana jest z wadliwą elektroniką w układzie hamulcowym. Na skutek awarii może dojść do zaprzestania pracy systemu ABS lub kontroli stabilności (DSC). Nie trzeba nikomu mówić, jak poważne w skutkach mogą być te awarie, dlatego lepiej sprawdzić, czy nasz samochód nie jest objęty akcją. 

Wadliwe kierownice w BMW, jest akcja naprawcza. Sprawdź, czy Twoje auto jest na liście

Uspokajamy, na ten moment mówi się tylko o modelach występujących na rynku amerykańskim i jak podaje NHTSA (Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) problem dotyczy wielu modeli z rocznika 2023-2024. 

Jakie modele aut zostały objęte akcją?

Według NHTSA, akcją objętych zostało 79 670 samochodów:

 • 2024 BMW 530i
 • 2023-2024 BMW 740i i 760i
 • 2024 BMW 750e
 • 2024 BMW i5
 • 2023-2024BMW i7, i7 M70
 • 2023 BMW X1
 • 2024 BMW X5
 • 2024 BMW X6
 • 2023-2024BMW X7
 • 2023-2024 BMW XM
 • Rolls-Royce Spectre z 2024 roku

Nowe BMW 5 Touring – po raz pierwszy z nowym napędem

Amerykańska organizacja, powołując się na BMW uspokaja, że hamulce pod kątem mechanicznym działają normalnie. Kierowca może jedynie stracić nieco wyczucie w pedale hamulca oraz może wystąpić wspomniany problem z system ABS i DSC. Oprócz tego, na zegarach może pojawić się komunikat ostrzegający o awarii. 

Do 5 kwietnia właściciele wadliwych BMW zostaną powiadomieni pocztą o konieczności oddania swoich samochodów do serwisu BMW lub Rolls-Royce w celu wyeliminowania usterki układu hamulcowego. Akcja serwisowa BMW będzie oczywiście darmowa.

Na razie niewiadomo, czy problem dotyczy także samochodów sprzedawanych na europejskich rynkach. Jeśli masz sprowadzone BMW z USA, możesz użyć wyszukiwarki VIN NTHSA, która pozwoli ustalić, czy Twój samochód też jest objęty ryzykiem awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Zjawiskowe BMW E9 3.0 CSi

Zorganizowany dwa lata temu przez BMW Klub Warszawa zlot pod nazwą Przebudzenie Mocy (od tamtej pory impreza nabrała rozmachu) zgromadził wiele interesujących aut. Pośród kilku prawdziwych rodzynków udało nam się wypatrzeć piękne i zjawiskowe BMW 3.0 CSi w kolorze Fjord Blue Metallic. Poznajcie bliżej jego historię. Schyłek lat 60. był jednocześnie końcem produkcji BMW 2000CS,…

Jak działa aktywny tempomat ACC?

Automatyczne skrzynie biegów są coraz częściej wybieranym dodatkiem nowych samochodów. By w jeszcze większym stopniu zwiększyć komfort jazdy, poza automatem warto zamówić ACC, czyli aktywny tempomat. Sprawdźmy, jak to działa.   Tempomat jest udogodnieniem znanym od dziesiątek lat. Wystarczy go włączyć i ustawić pożądaną prędkość, by samochód utrzymywał ją bez ingerencji kierowcy. Niestety, w coraz gęstszym…