Bentley Blower powstanie na nowo - LUKSUS - Trends Magazines

Bentley Blower powstanie na nowo – LUKSUS

Projekt Bentley Blower Continuation Series został ogłoszony na Salonie Privé Concours d’Elegance przez prezesa i dyrektora generalnego firmy Bentley, Adriana Hallmarka. Jeden z najbardziej znanych samochodów w historii Bentleya – doładowany 4-litrowy „Blower” Sir Tima Birkina z 1929 r. – ma odrodzić się dzięki nowej serii 12 samochodów Continuation Series, z których każdy zostanie zbudowany od podstaw przez zespół specjalistów z działu coachingu Bentleya- Mulliner.

Bentley Blower – numer podwozia HB 3403 – zostanie rozmontowany na części pierwsze. Potem każda część zostanie skatalogowana i dokładnie zeskanowana w 3D, aby stworzyć kompletny cyfrowy model całego samochodu. Przy użyciu oryginalnych form i przyrządów do lat 20. XX wieku oraz szeregu tradycyjnych narzędzi ręcznych w połączeniu z najnowszą technologią produkcji, powstanie 12 kompletów części. Następnie wykwalifikowani technicy z firmy Bentley zbudują nowe samochody. Zmiany względem oryginału będą minimalne i ukryte. Podyktowane jedynie normami bezpieczeństwa. Ukończenie serii 12 samochodów zajmie Mullinerowi około dwóch lat drobiazgowej pracy.


Zamów prenumeratę

Oryginalny samochód zostanie następnie ponownie zmontowany, a zespół Heritage skorzysta z okazji, aby przeprowadzić szczegółową inspekcję i, w razie potrzeby, renowację mechaniczną. 90-letni samochód jest nadal regularnie używany. 

Każdy z nowych samochodów serii Continuation będzie wyposażony w czterocylindrowe, 16-zaworowe silniki z aluminiową skrzynią korbową z żeliwnymi tulejami cylindrowymi i żeliwną głowicą cylindrów. Doładowanie będzie dokładną repliką doładowania typu root Amherst Villiers Mk IV, pomagając silnikowi 4398 cm3 rozwinąć 240 KM przy 4200 obr / min. Konstrukcja samochodu będzie wykonana z tłoczonej stalowej ramy z półeliptycznym zawieszeniem na resorach piórowych z kopiami amortyzatorów Bentley & Draper. Uzupełnieniem podwozia są kopie mechanicznych hamulców bębnowych Bentley-Perrot. 

Tylko cztery oryginalne „Team Blowery” zostały zbudowane do wyścigów przez Birkina pod koniec lat dwudziestych. Najsłynniejszy samochód Birkin Team Car nr 2, rejestracja UU 5872 – ścigał się w Le Mans i odegrał kluczową rolę w fabrycznym zwycięstwie Bentley Speed ​​Six w 1930 roku.

Podobne

Porsche dla indywidualisty. 911 Speedster- PREZENTACJA

911 Speedster łączy w sobie aspiracje purystycznej, zorientowanej na kierowcę maszyny z motorsportową techniką nadającą się do codziennego użytku. Za jego bazę konstrukcyjną posłużyły modele 911 R (rocznik 2016) oraz 911 GT3. Wysokoobrotowy, wolnossący silnik typu bokser o pojemności 4 litrów i mocy 375 kW (510 KM) został połączony z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów GT.…

Dwa sposoby na wyścigowego VW Golfa II

Piotr „Senior” i Dawid „Synek” to właściciele warsztatu w Grodzisku Mazowieckim. Ich wspólna pasja do Volkswagena sprawiła, że powstały dwa unikalne i bardzo szybkie Golfy II. Pierwszy został zbudowany złoty Golf – jako wersja przednionapędowa. Celem dwóch mechaników od początku był drag racing w klasie diesel, rezultatem czego jest sparowanie lekkiego nadwozia dwójki z niezniszczalnym…