Jakie zamki do drzwi są obecnie najpopularniejsze? - Trends Magazines

Jakie zamki do drzwi są obecnie najpopularniejsze?

Happy young family at home

Większość z nas uważa, że właściwe zabezpieczenie domu zależy od doboru drzwi. Tak naprawdę, to jednak od zamka drzwiowego zależy bezpieczeństwo naszego majątku. Przed ostatecznym wyborem warto przejrzeć ofertę najpopularniejszych i zarazem najbardziej sprawdzonych zamków drzwiowych. Producenci oferują bowiem asortyment, który zaspokaja różne potrzeby kupujących.

Wpuszczane zamki do drzwi

Wpuszczane zamki do drzwi są montowane wewnątrz drzwi. W sprzedaży dostępne są zarówno produkty tradycyjne, jak również zamki, w których zastosowano najnowocześniejsze technologie zabezpieczeń. W ofercie są zamki wpuszczane w wersji na wkładkę bębenkową, klucz piórowy lub łazienkowy. Szczególnie szeroki wybór dotyczy zamków magnetycznych.

Zamki magnetyczne nie posiadają klasycznej zapadki. Zamiast tego wyposażono je w zapadkę schowaną i wysuwaną na skutek działania pola magnetycznego magnesu neodymowego. Zamek zatem nie uderza w ościeżnicę podczas zamykania drzwi. Zamki magnetyczne są idealne do eleganckich drzwi bez przylgi. Są bowiem niewidoczne i gwarantują ciche zamykanie. Co ciekawe, aby zamknąć drzwi z zamkiem magnetycznym, należy jedynie dosunąć skrzydło drzwiowe do ościeżnicy. Nie trzeba zatem nawet naciskać klamki.

Zamki wpuszczane występują również w opcji elektrycznej. Są niezwykle modne w krajach Europy Zachodniej. Stosuje się je przede wszystkim w drzwiach: biurowych, przeciwpożarowych i ewakuacyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie występują systemy kontroli dostępu i czytniki autonomiczne. Ich konstrukcja pozwala na to, aby w każdej chwili odblokować je klamką lub kluczem. Ich atutem są dodatkowe funkcje, takie jak: monitoring, pozycja rygla, czy pozycja spustu.

Nawierzchniowe zamki do drzwi

Jak sama nazwa wskazuje, zamki nawierzchniowe montuje się na zewnątrz drzwi. Wykorzystuje się je przede wszystkim do wysuwu rygla, który blokuje wejście osobom z zewnątrz. W sprzedaży dostępne są nawierzchniowe zamki do drzwi jednobębenkowe lub dwubębenkowe. Drzwi mogą być zatem zamykane za pomocą pokrętła lub klucza, w tym także zamykane kluczem z dwóch stron (przydają się w sytuacjach, gdy nie chcemy, aby niepowołana osoba miała możliwość zamknięcia się od wewnątrz).

Wytwórcy proponują także zamki z systemem alarmowym, który uruchamia syrenę podczas próby włamania. Jeszcze wyższe standardy zabezpieczenia oferują zamki zastawkowe z tzw. kluczem piórowym. Ich pokonanie jest praktycznie niemożliwe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też zamki elektroniczne, które otwierają się kodem cyfrowym lub poprzez bluetooth albo aplikację w smartfonie.

Gdzie kupić wysokiej jakości zamki do drzwi?

Godnym polecenia sprzedawcą zamków do drzwi oraz wielu innych akcesoriów okuciowych jest sklep Sparta.com.pl. Katalog produktów sprzedawcy obejmuje artykuły nadające się do użytku domowego, jak również do zabezpieczenia pomieszczeń firmowych lub budynków użyteczności publicznej. W sklepie dostępne są zamki o zróżnicowanej funkcjonalności oraz wyglądzie. Bez problemu znajdziemy tutaj zamki w odcieniach srebra lub złota.

W ofercie są produkty renomowanych polskich i zagranicznych producentów, takich jak: Gerda, Lob, Yale, którzy oferują zamki tradycyjne, antywłamaniowe, zamki do bram garażowych, zamki na monetę, zamki oszczędnościowe bezkluczowe, jak również zamki do drzwi chińskich.

Podobne

Samochód roku 2021 roku według Jeremy’ego Clarksona

Jeremiego Clarksona nie trzeba nikomu przedstawiać. Brytyjski prezenter w corocznym plebiscycie Sunday Times Motor Awards wybrał najlepsze auto, którym jeździł w 2021 roku. Clarkson ma bardzo znaczącą pozycję wśród dziennikarzy Sunday Times, bowiem Jeremy może samodzielnie wybrać najlepszy samochód, którym jeździł. W tym roku wybór padł na Toyotę Yaris GR.  Twórcy małej Toyoty zainspirowali się…

e36 pickup 3 osie

Druciarstwo: 3-osiowy pickup na bazie BMW E36

Tuning na świecie ma wiele twarzy. Zobaczcie BMW E36 pick-up z Indonezji. Auto w 2019 było wystawione na sprzedaż za około 6 tys. Euro. Kupilibyście? Cztery koła to za mało To chyba jedyne na świecie BMW z trzema osiami. Jakby się zastanowić, to żadne inne BMW z tyloma rzędami kół nie przychodzi mi do głowy...…