Zastrzyk mocy dla trójki kombi - Trends Magazines

Zastrzyk mocy dla trójki kombi

Tuning BMW F30 M340i Dahler widok z przodu

Trójce w wersji Touring nigdy nie brakowało sportowego zacięcia. Szwajcarska firma Dähler uznała, że nawet topowa wersja 340i kombi zasługuje na zastrzyk mocy.

Tuning BMW F30 M340i Dahler tył auta

Na warsztat wzięto czarne kombi z trzylitrowym silnikiem oraz napędem na obie osie. To często wybierana – z racji wszechstronności – konfiguracja.

Tuning BMW F30 M340i Dahler widok z boku

Pod maską samochodu pracuje jednostka oznaczona kodem B58. Jest dość świeża, ale tunerzy rozpracowali sposoby na wyciśnięcie z niej dużych pokładów dodatkowej mocy. W seryjnym wydaniu motor rozwija 374 KM i 500 Nm, co wystarcza, by Touring osiągał 100 km/h po zaledwie 4,5 s od startu.

Tuning BMW F30 M340i Dahler silnik

Dähler zaproponował swoim klientom dwa stopnie tuningu. Pierwszy zapewnia 442 KM i 680 Nm. Alternatywą jest 475 KM oraz 680 Nm. W obu przypadkach przeprogramowanie komputera sterującego silnikiem obejmuje usunięcie ogranicznika prędkości.

Tuning BMW F30 M340i Dahler zegary

Tuning BMW F30 M340i Dahler panel środkowy

Wykorzystanie ogromnej mocy ułatwia zmodyfikowane zawieszenie. Do wyboru są sportowe sprężyny, które współpracują z seryjnymi amortyzatorami o elektronicznie regulowanej sile tłumienia lub „gwint”, którego charakterystykę właściciel auta będzie mógł ustawić własnoręcznie.

Tuning BMW F30 M340i Dahler fragment przodu auta

Prezentowany Touring stoi na zaprojektowanych przez Dählera 20-calowych obręczach CDC1. Najbardziej wymagający mogą zamówić je także w odkuwanej wersji. Zwiększone możliwości auta sygnalizuje także dokładka przedniego zderzaka.

Tuning BMW F30 M340i Dahler koło z zaciskami

Żeby samochód był nie tylko szybki, ale również dobrze brzmiał, Dähler sugeruje montaż sportowego wydechu ze stali nierdzewnej, który może być zakończony czterema rurami.

Tuning BMW F30 M340i Dahler końcówki układu wydechowego

Dähler nie zapomniał też o stronie estetycznej dodając barwy Szwajcarii na antenie samochodowej i napisy Comeptition line na dywanikach i słupkach drzwi.

Podobne

Felgi Dezent TZ-c. Bawarska zima

Wielu miłośników BMW nie wyobraża sobie postawienia auta na czymś innym niż felgi z charakterystycznym, podwójnym układem ramion. Doskonale wie o tym Dezent, który przygotował specjalne obręcze. Felgi Dezent TZ-c zostały opracowane z myślą o BMW. Producent zapewnia, że będą dobrze pasowały do serii 5, 6 oraz 7. Tak dobrze, że z seryjnych kół uda…

BMW 750d. Poczwórny doping od G-Power

BMW 750d, czyli flagowy diesel z Bawarii z poczwórnym doładowaniem jest mocno wysilony. Z trzech litrów pojemności generuje 400 KM i 760 Nm. G-Power jest przekonane, że poprzeczkę można jednak w bezpieczny sposób podnieść. Doświadczony tuner wziął pod lupę BMW 750d, w którego wiązkę elektryczną został wpięty moduł D-Tronik 5 V1 o wartości 2519 euro. Zmieniając…