Nowe BMW M8- Trzy dekady oczekiwania - PREMIERA - Trends Magazines

Nowe BMW M8- Trzy dekady oczekiwania – PREMIERA

W 1989 podczas salonu samochodowego IAA we Frankfurcie świat mógł zobaczyć samochód, który skradł serca wszystkich fanów BMW. Było to BMW serii 8 typoszeregu E31.  I choć nigdy nie doczekaliśmy się E31 M8, to prace nad takim samochodem trwały. Powstał nawet jeden prototyp, który został pokazany światu dopiero w 2010. Samochód miał pod maską silnik V12 podobny do tego w Mclarenie F1. 

W 2019, 30 lat od prezentacji pierwszej „ósemki” BMW oficjalnie pokazuje M8. Nie jeden, a aż 6 modeli. Są to odpowiednio wersja M8 i M8 Competition Coupe, dwa analogiczne modele Cabrio oraz chyba najbardziej interesująca odmiana nadwoziowa, czyli M8 i M8 Competition Gran Coupe. Zapraszamy na przegląd danych technicznych i galerię zdjęć.

Dane techniczne modelu Gran Coupe:

BMW M8 Moc: 441 kW / 600 KM, maks. moment obrotowy:
750 Nm

BMW M8 Competition Moc: 460 kW / 625 KM, maks. moment obrotowy: 750 Nm 

Silnik: wysokoobrotowy 4,4-litrowy silnik V8 z technologią M TwinPower Turbo. Układy chłodzenia i zasilania olejem zaprojektowane do użytku na torze. Sportowy układ wydechowy z elektronicznie sterowanymi klapami.

Napęd: ośmiobiegowa krzyna M Steptronic z napędem na wszystkie koła Drivelogic i M xDrive połączonym z Active M Differential. Wybór trzech trybów: 4WD, 4WD Sport i 2WD z napędem na tylne koła i wyłączoną kontrolą stabilności jazdy.
Osiągi: od 0 do 100 km / h (62 mph) w 3,3 sekundy (BMW M8 Gran Coupe) / 3,2 sekundy (BMW M8 Competition Gran Coupe).

Zawieszenie: M z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, układ kierowniczy M Servotronic. DSC (dynamiczna kontrola stabilności), w tym tryb dynamiczny M.

Hamulce: układ hamulcowy z konfigurowalnością dla M. Dwa ustawienia dotyku pedału: skoncentrowany na komfort lub bardziej bezpośredni.


Zamów prenumeratę

M- Power: Nowy przycisk Setup daje bezpośredni dostęp do ustawień silnika, amortyzatorów, układu kierowniczego, M xDrive i układu hamulcowego. Dwie ogólne opcje konfiguracji skomponowane przez kierowcę można wybrać za pomocą przycisków M na kierownicy.

Podobne

BENTLEY vs pandemia: sprzedaż wzrosła w 2020 roku o 2%

Bentley odnotował najwyższy poziom sprzedaży w swojej 101-letniej historii. Co stoi za sukcesem firmy?  Wzrosty na największych rynkach i w Polsce W ubiegłym roku Bentley cieszył się największą popularnością u amerykańskich klientów, którzy zamówili 3 035 samochodów, co przekłada się na 4% wzrostu w skali rocznej (2019 r: 2913 egz.). Najbardziej imponujący wzrost, bo aż 48-procentowy, marka…

BMW E39 520i po tuningu widok z przodu

Wzorowe BMW E39 520i w stylu stance

BMW E39 to bardzo wygodna limuzyna segmentu  E z końca lat 90. Chyba właśnie dlatego to BMW jest popularne wśród tunerów jako… auto do codziennej jazdy, tzw. daily. Jak więc przekonać środowisko, że ta piątka świetnie nadaje się również do stworzenia ciekawego projektu? Najprościej to udowodnić i zaprezentować. Poznajcie białe E39 WIELI. To projekt w stylu stance, a Dawid –…