Wrak Matiza, prawie 2 promile alkoholu i kontrola policyjna - witaj w Wyknie - Trends Magazines

Wrak Matiza, prawie 2 promile alkoholu i kontrola policyjna – witaj w Wyknie

Matiz Wrak

Drzwi, maska, lampy, klapa, VIN, wnętrze – po co to komu? Najwyraźniej tak myślał kierowca czerwonego Matiza, który został skontrolowany w woj. łódzkim przez Policję. Jak na ironię na błotniku uchował się napis „JOY”, który po angielsku oznacza radość. Tego prowadzącemu nie brakowało – był pijany!

Co się wydarzyło?

Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, którego zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy. Mężczyzna poruszał się po drodze publicznej samochodem, który zwrócił uwagę policjantów gdyż… nie posiadał tylnego zderzaka, pokrywy bagażnika, pokrywy silnika, tylnych świateł, tablicy rejestracyjnej ani drzwi.

Matiz Wrak

Kara do 3 lat pozbawienia wolności

9 sierpnia 2020 roku około godziny 15:00 w miejscowości Wykno policjanci z tomaszowskiej drogówki zauważyli samochód osobowy marki Daewoo Matiz, który swoim nietypowym wyglądem zwrócił ich uwagę. Uzuwając wcześniej sygnałów dźwiękowych postanowili skontrolować pojazd. Na widok radiowozu kierujący matizem wyskoczył z auta przez otwór po brakujących tylnych drzwiach i został zatrzymany. W aucie znajdował się jego 31-letni znajomy.  Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego ustalono, że ma on 1,76 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód który prowadził nie był dopuszczony do ruchu. Matiz miał usunięte numery VIN. Za popełnione wykroczenia  25-latek ukarany został trzema mandatami w wysokości 1000 zł..  Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut usunięcia znaków identyfikacyjnych pojazdu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Matiz Wrak

Podobne

Tuning_BMW_E30_320iA_z przodu

Wyjątkowe, klasyczne i ponadczasowe BMW E30 320iA

Kacper i jego ojciec są właścicielami dużej kolekcji klasycznych aut. Wśród nich są takie perełki, jak BMW E9, BMW 850i oraz samochody z Polski oraz dawnego bloku wschodniego. Pomimo tego bogactwa oraz różnorodności szczególne miejsce w garażu Kacpra zajmuje jeden wóz – klasyczne ponadczasowe BMW E30. BMW serii 3 generacji E30 przeżywa właśnie drugą młodość. Jeszcze kilka lat temu E30 była stosunkowo…

Przewóz mebli – na krótszy i dłuższy dystans. Kilka porad przed wyborem firmy transportowej

Transport mebli to zadanie niezwykle trudne. Poszukując firmy, która podejmie się przewiezienia twojego umeblowania, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów oferty. Nie każde przedsiębiorstwo jest bowiem warte zaufania – i nie każdy poradzi sobie z logistyką i spedycją tak szczególnych towarów jakimi są meble. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w ten temat. O zapotrzebowaniu na transport…