VW ID.7 z ogromnym zasięgiem. Na razie nie u nas - Trends Magazines

VW ID.7 z ogromnym zasięgiem. Na razie nie u nas

Volkswagen wprowadził do oferty nowe wersje modelu ID.7. VW ID.7 GTX oferuje sportowe osiągi, a Pro S ma być mistrzem oszczędności i dużego zasięgu. Niestety, te auta jeszcze nie są oferowane w Polsce.

Nowy VW ID.7 został okrzyknięty elektrycznym następcą Passata. Pomimo, że popularny model klasy średniej doczekał się swojej dziewiątej generacji i oferowany jest ze spalinowymi silnikami, to może to być ostatni tego typu model. 

ID.7 jest duży, wygodny i nowoczesny, ale pod kilkoma względami wciąż nie dorasta Passatowi do pięt. Przykład? Zasięg. Według normy WLTP, VW ID.7 oferuje 621 km zasięgu, ale biorąc pod uwagę, że te wartości są często zbyt optymistyczne, realnie na jednym ładowaniu przejedziemy 450-500 km. Teraz ma się to zmienić.

Następca Passata już ma metkę z ceną. Ile kosztuje VW ID.7?

VW ID.7 Pro S z większą baterią i zasięgiem ponad 700 km

Co ciekawe, Volkswagen zaprezentował model ID.7 w nowych odmianach, ale na razie nie w Polsce. Wersja Pro S wykorzystuje większą baterię o pojemności 86 kWh, co skutkuje zasięgiem 707 km (oczywiście wg. WLTP). W praktyce to oznacza, że realnie przejedziemy może nawet 600 km na jednym ładowaniu, a to już całkiem niezły dystans. 

VW ID.7 Pro S w Niemczech kosztuje 58 985 euro (5 tys. euro więcej niż Pro). W Polsce najtańszy ID.7 to wydatek 267 790 zł. 

VW ID.7 GTX – ze sportowym akcentem

Za ID.4 GTX oraz ID.5 GTX, producent z Wolfsburga zaprezentował flagowy model elektryczny w „sportowych butach”. Volkswagen chwali się, że to obecnie najmocniejszy pojazd elektryczny w ofercie. Elektryczne auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,4 sekundy.

VW ID.7 Tourer – dojedzie do Chorwacji „na strzała”?

ID.7 GTX bez trudu przenosi swoją moc na drogę dzięki elektrycznemu, dwusilnikowemu napędowi na wszystkie koła z silnikiem elektrycznym na przedniej i tylnej osi. Elektryczny model może pochwalić się zasięgiem do 595 km. Akumulator ID.7 GTX można ładować z mocą do 200 kW na stacjach szybkiego ładowania DC. W najszybszym trybie akumulator o pojemności 86 kWh ładuje się od 10 do 80 procent w zaledwie 26 minut.

VW ID.7 GTX w Niemczech kosztuje 63 155 euro. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy trafi do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Zestaw narzędzi

Narzędzia do garażu – jakie warto mieć zawsze pod ręką?

Narzędzia w domu to niezbędne produkty, podobnie jak środki czystości czy inne drobne elementy wyposażenia. Z ich pomocą możemy sami poradzić sobie z drobnymi - czy nawet większymi - awariami lub naprawami. Dlaczego warto mieć narzędzia w domu? Jakie wybrać, aby były użyteczne? Na co zwrócić uwagę przy przechowywaniu narzędzi oraz elektronarzędzi, szczególnie w przestrzeni…

400 KM w BMW E36 Compact! To 323ti szokuje osiągami

Historia tego auta zaczęła się w 2007 roku, kiedy Patryk kupił swoje pierwsze E36 325i coupé z 1992 roku. Kolejne lata wiecznej pogoni za mocą doprowadziły następnie do E39 540i z mitycznym Vanosem, który po trzech miesiącach odmówił współpracy, uszkadzając zawory i niszcząc doszczętnie cały rozrząd. Trzeba było zacząć poszukiwania nowego środka transportu. Udało się…