VW Buggy - z genami Garbusa - Trends Magazines

VW Buggy – z genami Garbusa

 

Buggy to pojazd rekreacyjny, który mimo banalnych rozwiązań technicznych zapewnia dużą przyjemność z jazdy, nadaje się również do forsowania lekkiego terenu.

Idea buggy zrodziła się w USA w połowie lat 60. XX wieku. Inspiracją dla konstruktorów specyficznych pojazdów były maszyny biorące udział w pierwszych edycjach wydmowego wyścigu Baja 1000. Buggy miały jednak inne przeznaczenie od wyścigówek. Nie służyły do walki o ułamki sekund były odskocznią od szarej codzienności.

Doskonałą bazę do przygotowania tego pojazdu stanowił Volkswagen Garbus. Używany egzemplarz można było nabyć za niewielką kwotę. Zawieszenie było proste i solidne. Równie ważna była koncepcja układu napędowego chłodzony powietrzem i olejem silnik Garbusa nie potrzebował skomplikowanego, do tego podatnego na uszkodzenia systemu wentylatorów, chłodnic i przewodów. Atutem było również tylne umiejscowienie jednostki napędowej i skrzyni biegów, które dociążały tylną oś, zapewniając lekkiej konstrukcji dużą dzielność w terenie.

Podobne

BMW 7 212 km/h radar

Fotoradary w wakacje: niechlubnym rekordzistą jest kierowca BMW

O ponad 10 tys. przypadków więcej niż rok wcześniej, a konkretnie 188 tys. przekroczeń prędkości zarejestrował od początku wakacji system fotoradarowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Rekordzista jechał BMW 7. Droga to nie tor wyścigowy Niechlubnym rekordzistą jest kierowca BMW serii 7, który w miejscowości Ligota Górna w województwie opolskim jechał z prędkością 212…

Nauczyć się żyć drogą – wywiad z Calluna Trip

Dotarli do Kanady, USA i Meksyku. Zajrzeli też do Gwatemali i Belize. Odwiedzili mnóstwo ciekawych miejsc. Mierzyli się z trudnościami, codziennością i własnymi demonami. Uczyli się żyć chwilą i po prostu cieszyć drogą. Aga i Bartek  spędzili rok w swoim 50-letnim VW T2, pokonując nim 50 tys. km. O tym, jak ciekawa i pełna przygód była ta wyprawa poczytaj w…