Umowa kupna sprzedaży samochodu - wzory do pobrania - Trends Magazines

Umowa kupna sprzedaży samochodu – wzory do pobrania

Umowa kupna sprzedaży samochodu

Kupujesz lub sprzedajesz samochód i nie wiesz jak powinna wyglądać umowa? Tutaj znajdziesz gotowe wzory do pobrania. Tak powinna wyglądać poprawnie napisana umowa kupna sprzedaży samochodu.

Umowa kupna sprzedaży samochodu – gotowe wzory do pobrania

Każdy zakup lub sprzedaż pojazdu musi być potwierdzony odpowiednim dokumentem. Umowa jest potrzebna do zarejestrowania lub wyrejestrowania pojazdu oraz jest dokumentem poświadczającym zmianę stanu danego pojazdu.

Sprzedającemu umowa przyda się do wyrejestrowania pojazdu (co od stycznia 2024 jest obligatoryjne) lub przy zgłoszeniu sprzedaży auta ubezpieczycielowi. 

Przerejestrowanie samochodu – dokumenty, procedury, porady

Kupujący zaś musi okazać tę umowę jako wymagany dokument do dopełnienia formalności, związanych z rejestracją i ubezpieczeniem nowego samochodu.
 
Umowę kupna sprzedaży należy spisać w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym dla każdej ze stron.

Umowa kupna sprzedaży wzór do pobrania (pdf)

Umowa kupna sprzedaży wzór do pobrania (docx)

Tablice do samochodów wyścigowych już od czerwca w Polsce

Co to jest umowa kupna-sprzedaży pojazdu?

Umowa sprzedaży samochodu jest umową cywilnoprawną, uregulowaną w art. 535 Kodeksu cywilnego. Sprzedawca zobowiązuje się w niej do przeniesienia na kupującego własności pojazdu oraz wydania go. Kupujący natomiast gwarantuje, że odbierze samochód i zapłaci sprzedawcy ustaloną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW iX5 Hydrogen – tym razem nie elektryczne

BMW nie tylko stopniowo wprowadza elektryfikację swoich modeli, ale widać że chce też wypełnić lukę w samochodach zasilanych alternatywnymi źródłami energii. BMW iX5 Hydrogen nie jest bowiem autem elektrycznym. Ma napęd wodorowy. BMW iX5 Hydrogen zostało zaprezentowane podczas trwających targów IAA Monachium 2021. Z zewnątrz przypomina tradycyjne X5, no może oprócz nietypowego malowania, innych zderzaków…

Właściciel BMW i3 otrzymał rachunek za baterię. Niemal zemdlał

W samochodach elektrycznych oraz hybrydowych najdroższym elementem są baterie. Boleśnie przekonał się o tym kierowca BMW i3, który w serwisie otrzymał fakturę za nową baterie.  Jazda elektrykiem lub hybrydą jest przyjemna i tania, choć do czasu. Jeśli zacznie się coś psuć to koszty napraw często mogą przerosnąć wartość pojazdu. Faktura wystawiona przez serwis BMW w…