Tuning nowego Audi RS6: 700 KM od ABT, zawieszenie od KW- TUNING - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Tuning nowego Audi RS6: 700 KM od ABT, zawieszenie od KW- TUNING

RS6 od prawie dwóch dekad ustanawia standardy w kategorii superkombi (i supersedana) segmentu E premium. Ogromne moce i napęd quattro w praktycznym nadwoziu  na stałe wpisały się krajobraz szybkich bolidów z Ingolstadt. Najnowsza odmiana nie zdążyła jeszcze dobrze zadomowić się na rynku, a niemieccy tunerzy już proponują doń pierwsze modyfikacje. Zobaczmy co proponuje ABT i KW. 

ABT

Czwarta generacja Audi RS 6 niedawno weszła na rynek. ABT Sportsline, proponuje modyfikacje podnoszące moc tego supersamochodu. Najnowsza edycja RS6 ma napęd mild-hybrid, ale przede wszystkim napędzana jest  4-litrowym V8 TFSI o mocy 600 KM (441 kW) i 800 Nm. ABT, jako lider tunerów pojazdów Audi i VW opracował system oprogramowania do tego silnika i wykorzystał zaawansowaną technologię ABT Engine Control (AEC). Nowe, parametry to 700 KM (515 kW) i 880 Nm, co oczywiście znajduje również odzwierciedlenie w przyspieszeniu: W porównaniu do wersji standardowej czas sprintu od 0 do 100 km/h jest skrócony z 3,6 do 3,3 sekundy. ABT Performance Upgrade jest wyposażony w certyfikat TÜV, kompleksową gwarancję. ABT zapowiada kolejne modyfikacje RS6.

KW

KW Automotive, producent zawieszeń, opracował sprężyny o regulowanej wysokości. Za pomocą tych sprężyn łatwo jest obniżyć auto w zakresie 5–30 milimetrów. Liniowo- progresywny design sprężyn KW o regulowanej wysokości (KW HAS) poprawia sportowy komfort i dynamikę jazdy Audi RS6 (C8, Typ F2), a także współpracują z każdym trybem tłumienia adaptacyjnego zawieszenia sportowego Audi RS plus (DRK). 

Podobne

Tuning BMW E46 323Ti w czasie jazdy

BMW E46 “sleeper” – budzące respekt projekt

Bacznie obserwując od lat trendy  na polskiej scenie tuningu odnosimy wrażenie, że prezentowanemu gatunkowi grozi wyginięcie. Wśród ogromnych błyszczących kół pasowanych na milimetry z nadkolami, kolorowych lakierów i systemów air ride taki wilk w owczej skórze to ciekawa odmiana. BMW E46 to model, który pod względem zmodyfikowanych egzemplarzy nie ustępuje nawet E36. Udane stylistycznie auto jest nie…

Volkswagen ID.3 za 130.000 złotych?

Debiut ID.3 na polskich drogach zbliża się wielkimi krokami. Seryjna wersja modelu będzie oferowana w zróżnicowanych cenach, a struktura oferty uwzględni kilka wersji wyposażenia, skonfigurowanych w sposób odpowiadający preferencjom klientów. ID.3 Pure za mniej niż 130.000 złotych ID.3 w pierwszej fazie będzie dostępny z dwoma pojemnościami akumulatorów do wyboru. W późniejszym etapie do oferty dołączy…