Tuning nowego Audi RS6: 700 KM od ABT, zawieszenie od KW- TUNING - Trends Magazines

Tuning nowego Audi RS6: 700 KM od ABT, zawieszenie od KW- TUNING

RS6 od prawie dwóch dekad ustanawia standardy w kategorii superkombi (i supersedana) segmentu E premium. Ogromne moce i napęd quattro w praktycznym nadwoziu  na stałe wpisały się krajobraz szybkich bolidów z Ingolstadt. Najnowsza odmiana nie zdążyła jeszcze dobrze zadomowić się na rynku, a niemieccy tunerzy już proponują doń pierwsze modyfikacje. Zobaczmy co proponuje ABT i KW. 

ABT

Czwarta generacja Audi RS 6 niedawno weszła na rynek. ABT Sportsline, proponuje modyfikacje podnoszące moc tego supersamochodu. Najnowsza edycja RS6 ma napęd mild-hybrid, ale przede wszystkim napędzana jest  4-litrowym V8 TFSI o mocy 600 KM (441 kW) i 800 Nm. ABT, jako lider tunerów pojazdów Audi i VW opracował system oprogramowania do tego silnika i wykorzystał zaawansowaną technologię ABT Engine Control (AEC). Nowe, parametry to 700 KM (515 kW) i 880 Nm, co oczywiście znajduje również odzwierciedlenie w przyspieszeniu: W porównaniu do wersji standardowej czas sprintu od 0 do 100 km/h jest skrócony z 3,6 do 3,3 sekundy. ABT Performance Upgrade jest wyposażony w certyfikat TÜV, kompleksową gwarancję. ABT zapowiada kolejne modyfikacje RS6.

KW

KW Automotive, producent zawieszeń, opracował sprężyny o regulowanej wysokości. Za pomocą tych sprężyn łatwo jest obniżyć auto w zakresie 5–30 milimetrów. Liniowo- progresywny design sprężyn KW o regulowanej wysokości (KW HAS) poprawia sportowy komfort i dynamikę jazdy Audi RS6 (C8, Typ F2), a także współpracują z każdym trybem tłumienia adaptacyjnego zawieszenia sportowego Audi RS plus (DRK). 

Podobne

Skoda Octavia 3 szara render

Rynek używanych wstaje z kolan – Polacy wybierają Škodę

Przeanalizowaliśmy wyniki programu sprzedaży samochodów używanych Grupy Volkswagen - Das WeltAuto. Pierwsze półrocze 2020 firma kończy ze spadkiem sprzedaży o 7,1%, ale są też dobre wieści. Czerwiec napawa optymizmem W czerwcu sprzedaż wzrosła o prawie 34% w stosunku do sprzedaży w czerwcu 2019, a lipcowa zapowiada się nawet lepiej. Od początku roku klienci najchętniej wybierali…

VW T-Roc zasługuje na zainteresowanie

Trochę wbrew aktualnym trendom Volkswagen wprowadził do oferty małego SUV-a z dużym silnikiem. Czy T-Roc ze 190-konnym 2.0 TSI zasługuje na zainteresowanie? Produkowany od końca 2017 roku T-Roc otwiera nowy rozdział w historii Volkswagena. Marka udowodniła, że jest w stanie stworzyć model cieszący oko świeżą stylizacją. Linie w ograniczonym stopniu nawiązują do innych SUV-ów, co…