Track Day dla miłośników JDM - Trends Magazines

Track Day dla miłośników JDM

Track Day JDM

Już w najbliższą sobotę ODTJ Autodrom Pszczółki zgromadzi wielbicieli japońskich samochodów, by w bezpiecznych warunkach mogli doskonalić technikę sportowej jazdy. Na Track Day zgłosiło się prawie 100 uczestników! 

JDM Trójmiasto to społeczność, która od lat zrzesza fanów japońskiej motoryzacji z Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic. Poza spotami organizują też tzw. “torowe upalanie”, czyli treningi, w których może wziąć udział każdy, kto ma JDM’a – nie jest jednak ważne ile lat ma samochód, czy przeszło szereg modyfikacji czy jest zwykłą “serią”, nie jest też istotny rodzaj napędu czy moc. 

Track Day JDM

Harmonogram:

09:00 – odprawa dla zawodników, obecność obowiązkowa
10:00 – otwarcie szlabanu, ustawienie się w parku maszyn, rozpoczęcie jazd
19:00 – koniec jazd na torze, czas na schłodzenie aut, zmianę ogumienia itp
19:15 – podsumowanie TD, rozdanie nagród

Wydarzenie ma charakter integracyjny, na miejscu na uczestników czeka przyjazna atmosfera, a dla kibiców miejsce na trybunach. 

Więcej informacji znaleźć można w kalendarzu wydarzeń motoryzacyjnych oraz na stronie organizatora Track Day’u. 

Fot. Moto Psotka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

2002 GT4 Frua – najpiękniejszych coupé w historii BMW

W oparciu o mechanikę 2002 ti powstało jedno z najpiękniejszych coupé w historii BMW – wyprodukowany w zaledwie dwóch egzemplarzach prototyp 2002 GT4 Frua. Na przełomie lat 60. i 70. BMW szukało pomysłu na dalszy rozwój. Debiutujący w 1961 roku sedan Neue Klasse uratował firmę od upadku, jednak marka nie mogła opierać oferty wyłącznie na…

Agresywny Amarok wyposażony w najnowsze gumy Mickey Thompson

Ten podniesiony i poszerzony Amarok służy jako demo dla producenta opon Mickey Thompson. Trzeba przyznać, że MT wykonało kawał dobrej roboty tuningując ten wóz. Do tego maską znajduje się silnik V6 TDI o mocy 258 KM i momencie obrotowym 580 Nm, dzięki któremu Amarok jest prawdziwą drogową lokomotywą. W tym wydaniu, to nie potrzebuje w…