Toyota Yaris GR - 3 cylindry i 500 KM - Trends Magazines

Toyota Yaris GR – 3 cylindry i 500 KM

Te liczby mówią same za siebie – ekipa brytyjskiego SVM stworzyła najmocniejszego Yarisa GR na świecie. 

Już seryjna Toyota Yaris GR robi niemałe wrażenie. Napęd na cztery koła, 3-cylindrowy turbodoładowany silnik 260 KM i pierwsza setka w 5,5 s. To osiągi godne niejednego auta sportowego. Jednak dla niektórych to za mało. Znacznie za mało. Brytyjski zespół SVM postanowił dorzucić trochę „koksu” do małego japończyka. 

Wydawałoby się, że niewiele można już wycisnąć z jednostki 3-cylindrowej, a jednak. W zależności od tankowanego paliwa, silnik po przeróbkach SVM może osiągać od 420 do nawet 500 KM! Taka moc wymusiła wprowadzenie wielu innych modyfikacji w obrębie silnika.

Na przykład turbosprężarka jest teraz hybrydowa, została opracowana przez firmę SVM. Mocarny Yaris otrzymał nowy układ wydechowy SVM, karbonowy układ dolotowy od Venturi, nową odmę oraz specjalnie opracowane ECU od Bailey Performance.

Żeby trzymać auto w ryzach konieczna była zmiana zawieszenia, a żeby zatrzymać małego wariata zamontowano mu masywne karbonowo-ceramiczne hamulce wprost z Nissana GT-R R35. Tarcze mają teraz średnicę 400 mm. Inżynierowie musieli się mocno napocić, żeby zmieścić tak wielkie tarcze, dlatego przerobiono wsporniki.

Takie monstrum musi dobrze brzmieć, dlatego spece z SVM przygotowali specjalnie zmodyfikowany układ wydechowy, który wydobywa z trzech cylindrów surowe i rasowe brzmienie. Co ciekawe, posiada homologację drogową.

Jesteście ciekawy jak jeździ 500-konna Toyota Yaris GR? Możecie obejrzeć wrażenia z jazdy na poniższym filmiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

„Leon zawodowiec”, czyli zapowiedź nowej generacji hiszpańskiego brata Golfa 8- NEWSY i VIDEO

Premiera nowego SEAT-a Leona zbliża się wielkimi krokami. Najnowsza generacja kultowego modelu zostanie zaprezentowana globalnie 28 stycznia. Nowy SEAT Leon został zaprojektowany w zakładach SEAT-a w Martorell, gdzie będzie również produkowany. Jak podaje SEAT wygląd najnowszej wersji kultowego modelu oparto na charakterystycznych cechach wcześniejszych odsłon modelu, dzięki czemu zachowano spójność stylistyczną. Jednocześnie nowego Leona wzbogacono o nowoczesne elementy, które…

Odważne kolory BMW i8

BMW i8 szokuje futurystycznym wyglądem. Producent nie poszedł jednak na całość. Paletę lakierów skomponowano z mniejszym rozmachem. Skrzętnie wykorzystują to tunerzy. Turner Motorsport okleił karoserię BMW i8 żółtą folią. Z niebieskimi akcentami na nerkach, listwach przyprogowych i wstawkach tylnego zderzaka utworzyła kompozycję, która od lat trafia na wyścigowe samochody zespołu. Odważne zestawienie kolorystyczne świetnie komponuje się z futurystycznymi…