Używane BMW X6 z prawie milionowym przebiegiem - Trends Magazines

Używane BMW X6 z prawie milionowym przebiegiem

Używane BMW X6 E71. Zalety, wady i typowe usterki

„Te auta dziś to nie to, co kiedyś”, „Dzisiaj 150 tys km i po aucie”, „Dzisiejsze auta to jednorazówki” – zapewne słyszeliście podobne opinie. Po części możemy się z tym zgodzić, ale jak widać na przykładzie tego BMW X6 sprawdza się też inne powiedzenie – „Jak dbasz, tak masz”. 

Pierwsza generacja BMW X6 zawitała na rynku w 2007 roku jako pierwszy w historii marki SUV z szybko opadającą linią dachu, przypominającą coupe. Podobnie jak dziś, tak wówczas pod maską X-szóstki montowano tylko najmocniejsze jednostki w BMW. 

Wersja 35d oznaczała najmocniejszego diesla – 286 KM i 580 Nm. I właśnie taka została wystawiona na sprzedaż na polskim portalu ogłoszeniowym. Co w tym nadzwyczajnego? Zastanawiający jest przebieg auta, który wynosi – uwaga – 920 000 km! Jak zaznacza właściciel to przebieg autostradowy, auto było serwisowane wyłącznie w ASO, a „stan auta wygląda na 100 tys.”. 

 

Po zdjęciach z ogłoszenia, szczególnie po wnętrzu możemy przyznać właścicielowi rację. Samochód wygląda bardzo dobrze, a jak na ten przebieg, wręcz rewelacyjnie. 

Pod maską X6 35d pracuje jednostka M57N2, czyli jedna z najlepszych (choć już skomputeryzowanych) jednostek BMW. Nie specjalnie dziwi nas, że auto z tym silnikiem, odpowiednio użytkowane i serwisowane jest w stanie przejechać dystans miliona kilometrów. 

Niestety to X6 może paść łatwym łupem nieuczciwych handlarzy, którzy w łatwy sposób mogą sfałszować oryginalny przebieg. Jeżeli auto faktycznie było serwisowane w ASO, łatwo można dotrzeć do bazy napraw serwisowych. Ale ponieważ nie jest zarejestrowane w Polsce, nie ma dostępu do wyciągu przebiegów z poprzednich przeglądów technicznych. 

Jeżeli interesuje Cię używane BMW X6 E71 lub jakiekolwiek inne auto używane radzimy – nie odtrącaj aut zadbanych, z pewną historią serwisową nawet pomimo dużego przebiegu. Taki pojazd może dużo bardziej cieszyć niż ten z nieznaną przeszłością z podejrzanie małym przebiegiem. 

Konrad Maruszczak

fot. Otomoto

Podobne

Głos rozsądku – BMW 320d xDrive Touring

Stara prawda mówi, że nie można mieć wszystkiego, sprawdza się również w wypadku motoryzacji. Nie oznacza to jednak, ze kompromis musi być nudny. W każdym razie nie w wypadku BMW! W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, w którym proza życia w brutalny sposób ogranicza naszą młodzieńczą fantazję. Nie mogąc mieć wszystkiego stajemy przed…

Ralf Brandstätter

Volkswagen ma nowego szefa

Marką Volkswagen Samochody Osobowe od 1 lipca 2020 roku będzie kierował jej dotychczasowy COO (Chief Operating Officer), Ralf Brandstätter. Dlaczego Brandstätter? „Ralf Brandstätter to jeden z najbardziej doświadczonych managerów w koncernie. W ciągu dwóch ostatnich lat z sukcesem kierował marką Volkswagen pełniąc funkcję COO i współtworzył przemiany jakim podlega marka” – powiedział Prezes Zarządu Koncernu…