Toyota C+Walk - Trends Magazines

Toyota C+Walk

Jednym z najlepszych efektów postępującej elektryfikacji jest renesans małych pojazdów. Deskorolki, hulajnogi, rowery czy motorynki wyposażone w silniki elektryczne z powodzeniem stają się alternatywą dla używania auta na krótkich dystansach. Elektryczne pojazdy są bezobsługowe, dlatego trafiają do znacznie szerszego grona niż ich spalinowi krewniacy. W miarę zwiększania swojego udziału w rynku, alternatywne środki transportu coraz bardziej wpadają w oko również producentom samochodów, którzy nieco nieśmiało, ale systematycznie starają się pokazywać swoje pomysły. Seat ma na przykład w swojej ofercie zarówno hulajnogę, jak i elektryczny skuter – produkty fajnie uzupełniające ofertę skierowaną do młodych i aktywnych.

Do zupełnie innej grupy docelowej skierowana jest jednak nowa Toyota.

Toyta C+Walk ma być przede wszystkim pojazdem przyjaznym seniorom. Trzykołowa hulajnoga została zbudowana z myślą o stabilności, ale i jak najmniejszych rozmiarach. Dzięki temu pojazdu można używać nie tylko na powietrzu, ale i w budynkach. Prędkość maksymalna na poziomie 10 km/h nie jest duża, ale za to urządzenie ma być zdolne do pokonywania 6% wzniesień bez konieczności odpychania się od ziemi. Wyjmowana bateria pozwala na przejechanie około 15 km na jednym ładowaniu.

C+Walk wyposażono w kilka ciekawych funkcji poprawiających bezpieczeństwo. Pojazd na przykład automatycznie dostosuje prędkość w zależności od kąta skręcenia kół czy sam wyhamuje przed wykrytą przeszkodą. W planach są również inne wersje urządzenia – wersja z pełnym siedzeniem, oraz napęd do wózka inwalidzkiego.

Jeśli tylko Toyota wymyśli jakiś ciekawy sposób montowania małego pojazdu do samochodu, podobnie jak opisywany przeze mnie CAKE Makka, C+Walk może być bardzo ciekawą opcją dodatkową przy zakupie auta. Szczególnie, że jego cena na rynku japońskim wynosi równowartość około 12 tys, zł.

Podobne

Jak wybrać produkty do dezynfekcji, które sprawdzą się w biurze?

Zachowanie higieny w przestrzeni biurowej jest bardzo istotne i pozwoli uniknąć zakażeń wirusami oraz wielu chorób. W tym poradniku przeczytasz, które środki higieny sprawdzą się najlepiej i jak dokonać odpowiedniego wyboru. Poznaj szczegółowe informacje, sięgnij po sprawdzone rozwiązania i zapomnij o wszelkich kompromisach. Dezynfekcja rąk Właściwa dezynfekcja rąk jest bardzo istotna dla zabezpieczenia się przed…

Wooden tray of coffee and candles with flowers on bed

Warto kupować pościel od polskich producentów?

W latach dziewięćdziesiątych zaczęła się moda na wszystko, co zagraniczne. Nie ma się co dziwić. Polacy byli zmęczeni codzienną, szarą rzeczywistością poprzednich lat, a zachód był kolorowy i atrakcyjny. Jednak z biegiem czasu, polski rynek zaczęły zalewać nie tylko produkty z europejskich, ale przede wszystkim z azjatyckich krajów, które w większości przypadków charakteryzowały się niską…