Toyota C+Walk - Trends Magazines

Toyota C+Walk

Jednym z najlepszych efektów postępującej elektryfikacji jest renesans małych pojazdów. Deskorolki, hulajnogi, rowery czy motorynki wyposażone w silniki elektryczne z powodzeniem stają się alternatywą dla używania auta na krótkich dystansach. Elektryczne pojazdy są bezobsługowe, dlatego trafiają do znacznie szerszego grona niż ich spalinowi krewniacy. W miarę zwiększania swojego udziału w rynku, alternatywne środki transportu coraz bardziej wpadają w oko również producentom samochodów, którzy nieco nieśmiało, ale systematycznie starają się pokazywać swoje pomysły. Seat ma na przykład w swojej ofercie zarówno hulajnogę, jak i elektryczny skuter – produkty fajnie uzupełniające ofertę skierowaną do młodych i aktywnych.

Do zupełnie innej grupy docelowej skierowana jest jednak nowa Toyota.

Toyta C+Walk ma być przede wszystkim pojazdem przyjaznym seniorom. Trzykołowa hulajnoga została zbudowana z myślą o stabilności, ale i jak najmniejszych rozmiarach. Dzięki temu pojazdu można używać nie tylko na powietrzu, ale i w budynkach. Prędkość maksymalna na poziomie 10 km/h nie jest duża, ale za to urządzenie ma być zdolne do pokonywania 6% wzniesień bez konieczności odpychania się od ziemi. Wyjmowana bateria pozwala na przejechanie około 15 km na jednym ładowaniu.

C+Walk wyposażono w kilka ciekawych funkcji poprawiających bezpieczeństwo. Pojazd na przykład automatycznie dostosuje prędkość w zależności od kąta skręcenia kół czy sam wyhamuje przed wykrytą przeszkodą. W planach są również inne wersje urządzenia – wersja z pełnym siedzeniem, oraz napęd do wózka inwalidzkiego.

Jeśli tylko Toyota wymyśli jakiś ciekawy sposób montowania małego pojazdu do samochodu, podobnie jak opisywany przeze mnie CAKE Makka, C+Walk może być bardzo ciekawą opcją dodatkową przy zakupie auta. Szczególnie, że jego cena na rynku japońskim wynosi równowartość około 12 tys, zł.

Podobne

Na co BMW wydało 900 milionów Euro?

Zakłady BMW Group w Monachium są przygotowane do produkcji elektrycznego BMW i4. Po sześciotygodniowej przebudowie około 5000 pracowników linii montażu pojazdów wznowiło produkcję seryjną. Zakłady będą mogły produkować na tej samej linii pojazdy z napędem wysokoprężnym, benzynowym, hybrydowym oraz w pełni elektryczne BMW i4. Koncern BMW Group zainwestował w całą rozbudowę i przebudowę około 200 milionów euro. Już w latach 2015-2018…

Zakupy przez internet – wyposażenie wnętrz

Co ciekawe, już 70% użytkowników sieci regularnie realizuje zakupy przez internet. W ostatnim czasie branża e-commerce przeżywa wzmożony rozwój i bez wątpienia wpływ na to ma pandemia koronawirusa oraz związane z nią restrykcje. Czy wszystko można kupić online? Okazuje się, że tak, a takie zakupy wykazują szereg korzyści. Sprawdź, co kupują Polacy najczęściej, wybierając zakupy…