Tiguan Allspace, czyli SUV dla wymagających - Trends Magazines

Tiguan Allspace, czyli SUV dla wymagających

Niektórzy twierdzą, że przestrzeni w aucie nigdy za wiele. Niespodziankę dla nich przygotował Volkswagen, który stworzył Tiguana Allspace. Różni się on od bazowej wersji wydłużonym o 109 mm rozstawem osi oraz powiększoną o 215 mm karoserią. Wydłużenie tylnych drzwi ułatwi wsiadanie na tylną kanapę czy przypinanie dzieci do fotelików. Pasażerowie drugiego rzędu zyskali 54 mm przestrzeni na wysokości kolan. Zmiany otworzyły też drogę do wyposażenia opcjonalnego w postaci trzeciego rzędu siedzeń. Jeżeli nabywca nie zdecyduje się na jego zamówienie, będzie mógł cieszyć się większą o 145 l przestrzenią bagażową. 760 l to wynik na miarę wielu vanów. Warto przy tym podkreślić, że powiększając    Tiguana Volkswagen nie ograniczył się jedynie do doklejenia fragmentu nadwozia. Linia okien w słupkach C została wyraźnie zadarta, każde z żeber atrapy chłodnicy ma cztery zamiast sześciu przetłoczeń, natomiast maskę z dodatkowym przetłoczeniem w przedniej części poprowadzono wyżej, by zachować korzystne proporcje nadwozia. Nowy jest też dach, który otrzymał przetłoczenia. Podobnie jak klasyczny Tiguan, Allspace będzie oferowany w wersji bazowej oraz z pakietami R-Line i terenowym.

Z palety silników usunięto 125-konne 1.4 TSI oraz 2.0 TDI o mocy 115 KM. Najsłabszy z silników oferuje 150 KM, a flagowy 2.0 BiTDI aż 240 KM. Wyposażenie zostało wzbogacone. Nawet wariant Trendline otrzyma wielofunkcyjną kierownicę, system aranżacji przestrzeni bagażowej oraz system multimedialny Composition Colour Media. W odmianie Comfortline nie trzeba będzie dopłacać za elektrycznie sterowaną klapę bagażnika, natomiast dla Highline przewidziano diodowe reflektory i system bezkluczykowego dostępu. Opcjonalna stacja multimedialna Discover Pro jest pierwszą w tym segmencie, która reaguje na gesty. Ewenementem jest też możliwość dostosowania ekranu początkowego do własnych preferencji.

Przyjmowanie zamówień ruszy w maju, a wydawanie aut klientom zaplanowano na wrzesień. Volkswagen nie powinien narzekać na brak zainteresowania Tiguanem Allspace, który oferując wnętrze o ogromnej kubaturze w modnym, terenowym „opakowaniu” wypełnia przestrzeń między Tiguanem, wyżej pozycjonowanym Touaregiem, Sharanem oraz Caddy.

Podobne

VW T3 Doka widok od tyłu

Ta wzmocniona Doka T3 to prawdziwy rarytas

Takie spotkania nie zdarzają się codziennie. Wypielęgnowane VW T3 po solidnej dawce zmian w dobrym wydaniu to prawdziwy rarytas nie tylko na polskiej scenie tuningowej. Trochę historii VW T3 W końcu lat 70. doszło do całkowitej zmiany wyglądu Volkswagena Transportera. Zza kulis na międzynarodową scenę motoryzacyjną wjeżdża model  T3! Nowego Transportera z poprzednikami łączyła jedynie…

Używany Golf IV 2.8 V6 (1999–2003). Zalety, wady i typowe usterki

Mocny i przyjemnie brzmiący silnik, napęd na cztery koła i bardziej wyrafinowane zawieszenie tylnych kół niż w słabszych wersjach. Golf IV 2.8 V6 to przedsmak kompaktu z półki premium, wciąż do kupienia za rozsądne pieniądze. Pod koniec XX wieku Volkswagen złapał wiatr w żagle. Koncern mierzył coraz wyżej i wprowadzał na rynek ciekawe modele. Jednym…