Surf Seeker ma 23 okna i jest to najbardziej szalony Volkswagen Bulli na świecie! - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Surf Seeker ma 23 okna i jest to najbardziej szalony Volkswagen Bulli na świecie!

VW Surf Seeker

Ten hot-rod bazuje na Volkswagenie T1 z 1965 roku i nazywa się VW Surf Seeker. Zbudowanie go zajęło jedynie 17 miesięcy, samochód powstał z Utah i jest dziełem jednego człowieka – Rona Berrego.

PRENUMERATA TRENDS

Nadwozie VW Surf Seeker

Rama nadwozia została najpierw utworzona przy użyciu kwadratowej rury. Nadwozie zostało następnie wykonane z blachy o grubości 1,2 mm, łącznie z deską rozdzielczą i konstrukcjami wewnętrznymi. Auto jest szersze od standardowego busa. Następnie bus został wykończony oszałamiającym malowaniem PPG Radiant Orange Glow i White Pearl firmy SKJ Customs. Ron wykonał również wszystkie wewnętrzne panele, a siedzenia obszył kremowym winylem z pomarańczową lamówką. Wszystkie elementy drewniane we wnętrzu zostały przymocowane za pomocą magnesów!

VW Surf Seeker

Jak powstał Surf Seeker?

Zmieniono przednie i tylne zawieszenie i chociaż z tyłu nadal znajduje się drążek skrętny, przednie zostało przekształcone w sprężynowe. Zmodyfikowane hamulce tarczowe pochodzą z Camaro. „Ze względu na wysokość i wagę autobusu obawiałem się, że podczas jazdy po zakręcie będzie straszne przechyły nadwozia, ale zmiany w zawieszeniu prawie to wyeliminowały”. Tylne felgi mają wielkość 24 cali!

VW Surf Seeker

Więcej mocy!

Ron nie mógł tak po prostu zostawić astmatycznego oryginalnego silnika na miejscu; potrzebował czegoś, co przyprawi go o zawrót głowy. Miał pomysł wykorzystania silnika Subaru i mając to na uwadze, kazał Strictly Foreign zbudować jedną ze swoich przekładni Super-Street Performance. Z przyjemnością usłyszycie, że w końcu Ron zdecydował się pozostać przy silniku VW, ale tym razem faktycznie miałby trochę mocy – dokładnie 209 koni mechanicznych. Silnik ma pojemność 2275 cm3 i zbudowany zbudowany przez legendarnego drag-racera Dicka Landiego.

VW Surf Seeker

FILM

Podobne

WESOŁYCH ŚWIĄT życzy BMW Trends

Drodzy Czytelnicy!   Dziękujemy Wam za kolejny wspólnie spędzony rok. W redakcji BMW Trends jesteśmy zaszczyceni, że możemy dla Was tworzyć. W tym roku rzeczywistość przesłoniła pandemia Covid-19, ale my cały czas przygotowywaliśmy dla Was magazyny oraz  serwis online. Dziękujemy Wam, że jesteście i życzymy Wesołych Świąt! Niech będą bezpieczne i spokojne! A 2021 niech nie…

Audi e-tron S

Nowe Audi e-tron S i e-tron S Sportback generują prawie 1000 Nm

Audi kontynuuje elektryczną ofensywę i prezentuje dwa nowe modele Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback. Oba auta mają 973 Nm momentu obrotowego i wykorzystują do napędu trzy silniki elektryczne. Moc i osiągi W Audi e-tron S i e-tron S Sportback przekładnia typu S przez osiem sekund zapewnia pełne zwiększenie mocy - 370 kW…