Studenci stworzyli wyścigowy bolid. Do setki przyspiesza w 3,7 s - Trends Magazines

Studenci stworzyli wyścigowy bolid. Do setki przyspiesza w 3,7 s

Studenci Politechniki Wrocławskiej stworzyli piętnasty już wyścigowy bolid, którym ścigają się po torach wyścigowych w całej Europie. Najnowszy model – RT14e jest elektryczny i dodatkowo wyposażony w system autonomicznej jazdy.

 

PWR Racing Team to koło naukowe założone przez studentów Politechniki Wrocławskiej w 2009 roku. Od tamtej pory, co roku studenci pokazują nowe bolidy – szybsze, mocniejsze i bardziej zaawansowane. Najnowsze dzieło to RT14e, elektryczny ważący 220 kg bolid wyposażony w system jazdy autonomicznej. 

Stworzono go z lekkich kompozytów, a cały pojazd zbudowany jest w konstrukcji monocoque. Studenci z planują wystartować RT14e w pięciu edycjach międzynarodowych zawodów Formuły Student. PWR Racing Team będzie rywalizować na znanych m.in. z F1 torach w Holandii, Czechach, Niemczech,  Polsce oraz we Włoszech. W ubiegłym sezonie Zespół uplasował się na 1. miejscu klasyfikacji generalnej bolidem RT13e.

Studenci sami zbudowali ponad 90% elementów bolidu. Należą do nich tak zaawansowane części jak przekładnia planetarna, wiązka wysokiego i niskiego napięcia czy bateria. Systemy jazdy autonomicznej również zostały stworzone przez studentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW M5 E60 – niepowtarzalne

Wolnossący dziesięciocylindrowy benzynowy silnik kręcący się do ponad 8000 obrotów na minutę. 507 KM rzucane na tylną oś, 4,7 sekundy potrzebne do osiągnięcia pierwszych 100 km/h oraz przeszywający dźwięk. Wszystko to ubrane w nierzucające się w oczy i niezdradzające zbyt wiele nadwozie klasycznego sedana. BMW M5 E60 to auto jedyne w swoim rodzaju. Już w chwili debiutu w 2005 roku BMW M5 E60 było…

Kultowa BMW Isetta 300

Włoski projekt plus niemiecka technika i wykonanie. Patrząc na BMW Pininfarina Gran Lusso Coupé można stwierdzić, że w motoryzacji trudno o lepsze połączenie. Owoce włosko-niemieckiej współpracy bywały jednak zaskakujące, o czym przypomniał nam Paweł, pokazując swoją Isettę. Jednocylindrowy mikrosamochód powstał w firmie Iso, która produkowała… lodówki, a także skutery i małe trójkołowe pojazdy dostawcze. Nazwa…