Nowy Volkswagen Tiguan również w wersji R - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Nowy Volkswagen Tiguan również w wersji R

Tiguan R 2020

Tiguan został kompleksowo odświeżony. Nowe wersje będą bardzo mocne.

Pojawiła się wersja z napędem hybrydowym typu plug-ino mocy systemowej 245 KM oraz  Tiguan R – z silnikiem TSI o mocy 320 KM.

Tiguan R

Volkswagen R silnik przygotował dla Tiguana silnik o oznaczeniu EA888 evo4. Najnowsza wersja silnika z serii TSI Performance generuje 320 KM. Ponadto opracowano nowy układ przeniesienia napędu na cztery koła, zwany R-Performance Torque Vectoring, z kontrolą podziału momentu obrotowego pomiędzy koła. Dzięki temu systemowi do 100% momentu obrotowego może zostać przekazane na koło po zewnętrznej stronie zakrętu. To, ile momentu obrotowego zostanie dostarczone do poszczególnych kół zależy od kąta skrętu kierownicy, pozycji pedału gazu oraz prędkości jazdy.

Tiguan R 2020 Tiguan R 2020

Tiguan eHybrid

Dr Frank Welsch, Członek Zarządu Marki ds. Rozwoju: „Zaprojektowaliśmy napęd w taki sposób, że Tiguan eHybrid zawsze uruchamia się w trybie elektrycznym E-MODE, pod warunkiem, że akumulator jest dostatecznie naładowany. Według WLTP pojazd może przejechać około 50 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora, co sprawia, że większość użytkowników na co dzień będzie wykorzystywała Tiguana eHybrid jako samochód napędzany energią elektryczną. O to właśnie chodzi – zero emisji podczas lokalnych podróży”. W trybie elektrycznym Tiguan eHybrid może poruszać się z prędkością do 130 km/h. W trybie hybrydowym silnik elektryczny wspomaga podczas przyspieszania silnik benzynowy TSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Współpraca silników – elektrycznego i spalinowego w tym trybie zapewnia wiekszą moc, ponieważ silnik elektryczny zapewnia dodatkowy moment obrotowy dostępny natychmiast po wciśnięciu pedału przyspieszenia. Szczególnie dynamiczną jazdę umożliwia tryb GTE, który aktywuje się przyciskiem obok dźwigni zmiany biegów.

Tiguan 2020Tiguan 2020

Co nowego

Na pokładzie nowego VW znajdziemy wiele elementów wyposażenia nowej generacji. Np. Travel Assist pozwoli Tiguanowi może poruszać się częściowo automatycznie z prędkością do 210 km/h. Ponadto najnowsza generacja systemu multimedialnego na pokładzie sprawia, że kierowca ma dostęp do nowej gamy usług i funkcji online.

Tiguan 2020 Tiguan 2020

Kolejnym nowym (opcjonalnym) elementem wyposażenia jest 480-watowy system audio renomowanej firmy Harman/Kardon. Do obsługi klimatyzacji służy cyfrowy panel z dotykowymi polami i suwakami. Nowe oświetlenie IQ.LIGHT z reflektorami matrycowymi w technologii LED zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróżowania w nocy. Tiguan jest zdolny do holowania przyczepy o masie do 2,5 tony

Galeria

Podobne

Bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC – czy aby na pewno?

Od dzisiaj można odetchnąć z ulgą. Wożenie ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC nie jest konieczne. W przypadku braku tych dokumentów nie zostaniemy ukarani mandatem. Dane pojazdu i informacje o zawartej polisie gromadzone są w CEPIK (Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców). Podczas kontroli uprawnione służby (np. policja, straż miejska czy ITD) sprawdzą w…

Wychodzisz z domu? KUP BMW TRENDS

Idziesz na spacer? Kup BMW TRENDS jak najszybciej. Nie dajmy się COVID-19! W najnowszym numerze BMW Trends: 1. Nasz RAPORT o płonących BMW2. Poradnik kupującego używane E463. Poradnik kupującego używane E39 530d Zaprenumeruj już dziś!