Stirling Moss nie żyje- WIADOMOŚCI - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

Stirling Moss nie żyje- WIADOMOŚCI

Brytyjska legenda wyścigów samochodowych Sir Stirling Moss zmarł w wieku 90 lat po długiej chorobie. „To było o jedno okrążenie za dużo, po prostu zamknął oczy” – powiedziała jego żona Lady Moss.

Moss jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych kierowców Formuły 1 wszech czasów, mimo że nie wygrał nigdy tytułu Mistrza Świata. W latach 1951–1961 wygrał 16 z 66 wyścigów F1, w których startował.

Czterokrotnie zajmował drugie miejsce w mistrzostwach kierowców F1. Moss przegrał mistrzostwo w F1 w 1958 roku ze swoim rodakiem Mike’em Hawthornem po tym, jak poręczył za swojego rywala i uniemożliwił mu dyskwalifikację, gdy ten został oskarżony o cofanie się na torze w Grand Prix Portugalii. 

W 1962 Moss został zmuszony do wycofania się ze sportów motorowych na najwyższym szczeblu. Po katastrofie w Goodwood, która spowodowała, że ​​zapadł w śpiączkę na miesiąc i był częściowo sparaliżowany przez sześć miesięcy. Jednak nadal ścigał się w historycznych samochodach do 81 roku życia.

Moss był uważany za wszechstronnego kierowcę. W wyścigach samochodowych odniósł 212 zwycięstw. Był wybitnym kierowcą rajdowym i w 1955 roku ustanowił nowy rekord w wygraniu słynnego Mille Miglia, wyścigu o długości 1000 mil wokół Włoch.

 

 

Podobne

NIGHTRIDE BMW E36

Bez przyjaciół to wszystko nie miałoby sensu. Odbudowa BMW E36

BUGI rozbił swoje E36 podczas driftingu na leśnej drodze. Teraz cała ekipa stara się odbudować samochód, żeby zdążyć na event. Czy się uda? NIGHTRIDE to polski kanał motoryzacyjny na Youtube. To ekipa energicznych i autentycznych ludzi, którzy demonstrują to, co w motoryzacji najważniejsze- pasję. Stylowe samochody zbudowane własnoręcznie za niewielkie pieniądze i nagrywanie filmików z…

Niezwykłe BMW E31 840Ci

BMW serii 8 to auto, które od chwili premiery w 1989 roku nieprzerwanie zachwyca kolejne pokolenia pasjonatów motoryzacji. Piękny i zarazem wyjątkowy egzemplarz Grand Coupé należy do Sławka z BMW Klub Warszawa. Jak zaczęła się jego przygoda z E31 i co niezwykłego skrywa ta ósemka? Wielu w dzieciństwie marzy o BMW, niektórym w dorosłym życiu…