Solidarni z rodziną Mariusza Kosińskiego - Trends Magazines

Solidarni z rodziną Mariusza Kosińskiego

Środowisko motoryzacyjne jednoczy się, by wesprzeć rodzinę Mariusza Kosińskiego – wielokrotnego zwycięzcy wyścigów na 1/4 mili, który 3 lipca zginął na drodze ze Stalowej Woli, wskutek kolizji spowodowanej przez pijanego. Wypadku nie przeżyła także żona Mariusza Kosińskiego, Marzena. 

Zdaniem przedstawicieli służb ratowniczych, prowadzący Audi A4 Mariusz Kosiński, mimo próby zmiany toru jazdy, nie miał szans uratować się przed zderzeniem z wyprzedzającym przez podwójną linię ciągłą Audi S7, prowadzonym przez pijanego. Oboje rodziców stracili wieziony do tarnobrzeskiego szpitala 2,5-letni Sebastian oraz jego pozostający w domu bracia – 10-letni Artur i 9-letni Norbert.

Mariusz Kosiński, który prowadził firmę wykończeniową, a w wolnych chwilach zajmował się malarstwem i uczestniczył w wyścigach równoległych za kierownicą VW Golfa II z silnikiem R36, wspominany jest jako „najszybszy z Klub Tuning Stalowa Wola”. Jak piszą jego koledzy, jeszcze dwa tygodnie przed wypadkiem brał udział w zawodach, z których przywiózł puchar. Urodzony w 1981 r. kierowca startował od 2010 r. W latach 2013 i 2014 wygrywał klasę FWD Drag na zawodach organizowanych przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Sportów Samochodowych. Później zajmował też wysokie miejsca w wyścigach na ¼ mili z cyklu „King of Europe”

Poruszeni stratą kolegi fani tuningu i wyścigów wspierają organizowaną przez Fundację Z Serca Dla Serca zbiórkę, dostępną pod adresem internetowym https://zrzutka.pl/wypadekstalowawola.

W mediach społecznościowych promuje ją mieszczący się w Ciechowicach sklep K64 bmw garage & performance, którego wpis udostępniany jest przez miłośników aut i motocykli z całego kraju.

Komunikaty Fundacji Z Serca Dla Serca pokazują hojność polskich fanów motoryzacji:

Początkowo zakładaliśmy zebranie 50 tysięcy złotych dla osieroconych chłopców. Jednak hojność Darczyńców sprawiła, że ten plan szybko się wypełnił. To dopiero drugi dzień zbiórki, na koncie zrzutki jest blisko MILION zł, przekazane przez ponad 22 tysiące Darczyńców, osób o wielkich sercach, których ta tragedia i wydarzenia z 03 lipca wyjątkowo dotknęły.

TO KOLEJNY RAZ, KIEDY PODWYŻSZAMY CEL ZBIÓRKI! Tym razem na 1 200 000 zł.

KAŻDA POMOC, KAŻDA ZŁOTÓWKA MA OGROMNĄ MOC! I CZYNI CUDA!

Za Wasze wielkie serca w imieniu własnym, chłopców i najbliższej rodziny serdecznie DZIĘKUJEMY i wyrażamy Wam swoją wdzięczność!

W nawiązaniu do wielu zapytań jakie otrzymujemy, informujemy, iż fundacja z tego tytułu nie pobiera żadnych opłat, ani prowizji. Wszystkie pieniądze w całości zostaną przekazane opiekunom prawnym dzieci – po ich ustanowieniu.

Fundacja Z Serca Dla Serca to niejedyna organizacja, która pomaga rodzinie Mariusza Kosińskiego. Amazing Events informuje:

Na rundzie w Olsztynie (chodzi o Moto Show Olsztyn! z wyścigami na 1/4 mili King of Poland – Drag Race Cup, który będzie odbywał się 25.07.2021 na Lotnisku Olsztyn Dajtki- przyp. Red.) ku pamięci Mariusza, będziemy zbierać do puszek na całym evencie, a widzowie będą mogli wykupić voucher na przejażdżkę wybranym autem jako pasażer. Cały dochód zostanie przekazany dla dzieci Mariusza i Marzeny. Chętnych zawodników do udziału, prosimy o zgłaszanie tego przy rejestracji lub w komentarzy w formularzu zgłoszeniowym”.

Tekst: Andrzej Szczodrak
Fot. MotoFakty.pl, K64 bmw garage & performance

Podobne

120 mln zł kary w sprawie dieselgate. To decyzja UOKiK- INFORMACJE

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest kolejnym organem ochrony konsumentów w Europie, który wydał decyzję w tej sprawie.  Rośnie świadomość ekologiczna Polaków, więc wiele osób mogło celowo wybierać samochody, które emitują mniejsze ilości szkodliwych substancji – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK. Koncern Volkswagen stosował w samochodach Volkswagen, Audi, Seat i Skoda produkowanych po 2008 r.…

BMW 5

WYŚCIG: M5 kontra M5 o mocy 1000 KM kontra M550i

Matt Watson z CARWOW zrobił to znowu! Wyścigi równoległe, które robi ten Pan i jego koledzy są extra - uwielbiam je wszystkie. Ale gdy na linii startu stają 3 bardzo szybkie BMW, to nie ma wyjścia - muszę Wam to pokazać! 3x FAST BMW Tym razem lineup wygląda następującą: 625-konne BMW M5 Competition LCI, 530-konne BMW…