Smak designu z Lamborghini & Design Concorso d'Eleganza. - Trends Magazines
17 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Smak designu z Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza.

Lamborghini Classic Countach

W dniach 19–21 września w Wenecji i Trieście odbędzie się druga edycja Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza. W wydarzeniu weźmie udział około 30 klasycznych samochodów Lamborghini, w tym najbardziej kultowe modele historii marki wyprodukowane w latach 1963–1991, a także niektóre bardziej nowoczesne egzemplarze.

Lamborghini Classic

Konkurs organizowany jest przez Polo Storico Lamborghini, dział odpowiedzialny za zachowanie dziedzictwa Lamborghini, a tegoroczna edycja składa hołd słynnemu włoskiemu architektowi Gae Aulentiemu (1927-2012), który urodził się w pobliżu Triestu i jest znany z reprezentowania włoskiego designu i architektury na całym świecie, z pracami w Europie, Ameryce i Azji.

Lamborghini Classic Miura

Zgodnie z programem imprezy samochody odjeżdżają z Wenecji rano w piątek 20 lutego i przyjeżdżają do Portopiccolo (Triest) pokonując trasę o długości około 200 kilometrów. Concorso d’Eleganza odbędzie się w sobotę rano. Zgłoszone samochody zostaną ocenione przez grupę międzynarodowych sędziów, którzy są miłośnikami piękna i prawdziwymi koneserami modeli Lamborghini. Następnie kierowcy pojawią się na Piazza Unità d’Italia, a po południu wyruszą słynną drogą wspinaczkową na wzgórze Triest-Opicina.

Lamborghini Classic Espada

Pierwsza edycja Lamborghini & Design odbyła się w szwajcarskim Neuchâtel w 2017 roku, dając uczestnikom wgląd w twórczość Le Corbusiera, jednego z najważniejszych architektów i projektantów XX wieku.

Lamborghini Classic Espada

Lamborghini Polo Storico to dział zainaugurowany w 2015 roku, jest działem Automobili Lamborghini i zajmuje się ochroną dziedzictwa House of Sant’Agata Bolognese. Jego działania obejmują renowację i certyfikację wszystkich Lamborghini wyprodukowanych do 2001 r., a także produkcję części zamiennych do klasycznych Lamborghini. Polo Storico chroni także archiwa firmy i zarządza nimi w celu zachowania wszystkich klasycznych samochodów Lamborghini.

Lamborghini Classic Espada

Podobne

BMW_E36_tuning

ZŁO WCIELONE. BMW E36 stroker turbo- TUNING

BMW od zawsze cieszyło się dużą popularnością wśród zwolenników modyfikacji, zwłaszcza model E36. Dzięki temu wszelkie szlaki dawno już zostały przetarte. Niestety, mówiąc wszystkie, trzeba mieć na myśli również te zmiany, do których nigdy nie powinno dojść. Białe E36 Filipa to czysty performance, auto budowane po to, aby dawało radość z jazdy, a przy tym…

Ford Fiesta R5 w wyskoku na trasie

Wystartuj i wygraj jazdę rajdówką lub Porsche 911 GT3!

Weź udział i wygraj m.in. jazdę za kierownicą samochodu rajdowego kategorii WRC2 - Ford Fiesta R5! 25 października 2020 na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie odbędzie się Grand Prix Polski w Kartingu Halowym. Zawody będą miały charakter otwarty i będzie mógł wystartować w nich każdy zgłoszony wcześniej kierowca spełniający warunki regulaminu. Najlepsi zawodnicy otrzymają atrakcyjne…