Samochód jak Netflix. Nie subskrybujesz, nie jeździsz - Trends Magazines

Samochód jak Netflix. Nie subskrybujesz, nie jeździsz

Samochód przestaje być już przedmiotem a zaczyna być usługą. Wiele osób używa samochodu jako narzędzia do przemieszczania się, a nie jako obiekt posiadania. Ciekawą opcję proponuje Arval oferując auto w subskrypcji, jak platformy streamingowe. 

Wszyscy prawdopodobnie znamy sposób działania subskrypcji takich platform jak np. Netflix. Płacimy za 30-dniowy okres i możemy korzystać z serwisu do woli. Teraz w podobny sposób możemy korzystać z samochodu w ramach usługi Arval Adaptiv.

Okres wynajmu to 1 do 24 miesięcy, a umowa może zostać zakończona bez żadnych konsekwencji finansowych w dowolnym momencie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Usługa będzie oparta na używanych pojazdach z floty Arval, dlatego będą one dostępne od ręki.

Klient korzystający z usługi może wybrać miesięczny limit przebiegu – od 1000 do 3000 km, a cena miesięcznej subskrypcji zaczyna się od 1200 zł brutto. W ratę wliczona jest pełna obsługa pojazdu – ubezpieczenie, serwisowanie, przeglądy, assistance i samochód zastępczy. Oznacza to, że jedynym dodatkowym kosztem ponoszonym przez użytkownika, jest zakup paliwa.

Jakie są plusy tego rodzaju wynajmu?

+ Jedna stała rata, niezależnie od długości kontraktu.

+ Wybór konkretnego modelu samochodu, a nie wyłącznie klasy pojazdu.

+ Możliwość zwrotu auta w dowolnym momencie, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia bez konsekwencji finansowych.

Minusy?

– Po upływie okresu obowiązywania umowy zostajemy z niczym. Samochód trzeba oddać i nie ma możliwości wykupu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Kupujemy używanego VW Tourana II (2015 – ): opinie, wady, zalety

Nowoczesna stylizacja, funkcjonalne i dobrze wykończone wnętrze, solidne i oszczędne silniki oraz należycie zestrojone zawieszenie. Czy w takim razie używany VW Touran II to doskonała propozycja na rynku aut używanych? Sprawdzamy.  W 2012 roku zadebiutował Golf VII, a wraz z nim modularna platforma MQB. Jej znakiem rozpoznawczym jest niezwykła plastyczność, która pozwala dowolnie zmieniać rozstaw…

BMW 315/1 Sport widok od tyłu

Wyjątkowa historia BMW 315/1 Sport – jedno z zaledwie 242 sztuk!

Z fabryki wyjechały zaledwie 242 sztuki i każda z osobna potrafi zaskoczyć niejednego miłośnika marki swoją wyjątkową historią. Doskonałym tego przykładem jest pochodzące z 1934 roku BMW 315/1 Sport. Przedstawione na zdjęciach BMW 315/1 Sport Jan Milczek zakupił na początku lat 70. Mająca wówczas 40 lat maszyna stała w jednym z garaży pod Warszawą. Samochód nie był kompletny, ponadto został przerobiony w celu uzyskania dodatkowych miejsc dla…