Samochód jak Netflix. Nie subskrybujesz, nie jeździsz - Trends Magazines

Samochód jak Netflix. Nie subskrybujesz, nie jeździsz

Samochód przestaje być już przedmiotem a zaczyna być usługą. Wiele osób używa samochodu jako narzędzia do przemieszczania się, a nie jako obiekt posiadania. Ciekawą opcję proponuje Arval oferując auto w subskrypcji, jak platformy streamingowe. 

Wszyscy prawdopodobnie znamy sposób działania subskrypcji takich platform jak np. Netflix. Płacimy za 30-dniowy okres i możemy korzystać z serwisu do woli. Teraz w podobny sposób możemy korzystać z samochodu w ramach usługi Arval Adaptiv.

Okres wynajmu to 1 do 24 miesięcy, a umowa może zostać zakończona bez żadnych konsekwencji finansowych w dowolnym momencie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Usługa będzie oparta na używanych pojazdach z floty Arval, dlatego będą one dostępne od ręki.

Klient korzystający z usługi może wybrać miesięczny limit przebiegu – od 1000 do 3000 km, a cena miesięcznej subskrypcji zaczyna się od 1200 zł brutto. W ratę wliczona jest pełna obsługa pojazdu – ubezpieczenie, serwisowanie, przeglądy, assistance i samochód zastępczy. Oznacza to, że jedynym dodatkowym kosztem ponoszonym przez użytkownika, jest zakup paliwa.

Jakie są plusy tego rodzaju wynajmu?

+ Jedna stała rata, niezależnie od długości kontraktu.

+ Wybór konkretnego modelu samochodu, a nie wyłącznie klasy pojazdu.

+ Możliwość zwrotu auta w dowolnym momencie, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia bez konsekwencji finansowych.

Minusy?

– Po upływie okresu obowiązywania umowy zostajemy z niczym. Samochód trzeba oddać i nie ma możliwości wykupu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Nowy VW ID.7 Tourer

VW ID.7 Tourer – dojedzie do Chorwacji „na strzała”?

To prawdziwy gigant i nietypowy model w swoim segmencie. Dlaczego? Nowy VW ID.7 Tourer to w pełni elektryczne kombi, których niewiele jest na rynku. W Polsce mamy pewien sentyment do dużych kombi od VW za sprawą Passata B5, o których pisze się już książki. Teraz czas na nowego, "elektrycznego Passata". VW ID.7 zyskał łatkę "następcy…

120 mln zł kary w sprawie dieselgate. To decyzja UOKiK- INFORMACJE

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest kolejnym organem ochrony konsumentów w Europie, który wydał decyzję w tej sprawie.  Rośnie świadomość ekologiczna Polaków, więc wiele osób mogło celowo wybierać samochody, które emitują mniejsze ilości szkodliwych substancji – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK. Koncern Volkswagen stosował w samochodach Volkswagen, Audi, Seat i Skoda produkowanych po 2008 r.…