Rolls-Royce. Nowy roadster z napędem elektrycznym

Rolls-Royce SRH. Nowy roadster z napędem elektrycznym

Należąca do BMW marka Rolls-Royce przedstawiła elektryczny model SRH. Roadster z elektrycznym napędem został zbudowany dla wyjątkowego klienta – dziecięcego oddziału chirurgii szpitala St Richard, znajdującego się w Chichester – rodzinnym mieście marki Rolls-Royce.


Miniaturowy Rolls ma redukować stres u małych pacjentów. Za jego kierownicą będą oni pokonywali korytarze oznaczone znakami drogowymi i samodzielnie wjeżdżali do „teatru operacji”, czyli sali operacyjnej.

Do swojej siedziby Rolls-Royce zaprosił dwójkę pacjentów, którzy przetestowali SRH. Ceremonię odsłonięcia samochodu poprowadzona została w sposób identyczny do wydarzeń organizowanych dla wszystkich klientów VIP. Dwójka dzieci i ich rodzice doświadczyli najwyższej próby obsługi. Towarzyszyło jej doświadczenie niedostępne dla innych. Molly and Hari mieli okazję przeprowadzić pierwsze jazdy testowe na linii produkcyjnej Rolls-Royce’a. To przywilej zarezerwowany dla szefa firmy, który korzysta z niego wyłącznie w procesie zatwierdzenia nowej rodziny modelowej – ostatnio w przypadku modelu Phantom 8, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Molly, Hari wraz z rodzinami zostali odwiezieni przez szoferów Rolls-Royce’ami Ghost.

Rolls-Royce SRH został stworzony od podstaw przez zespół tworzący spersonalizowane wersje Bespoke „dużych” samochodów. Dlatego właśnie samochód jest w dwóch odcieniach kolorystycznych – Andalusian White oraz Salamanca Blue – zaś jego wykończenie stanowi namalowana ręcznie linia w kolorze czerwonym.

W detalach nadwozia i wnętrza widać finezję oraz dbałość o detale, do jakiej przywykli klienci marki Rolls-Royce. Elektryczny silnik pracuje z równie dużą kulturą, jak V12 pełnowymiarowych limuzyn. Nie zapewnia porównywalnych osiągów, jednak maksymalne 16 km/h aż nadto wystarczy do jazdy po terenie szpitala. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zamontowano przełącznik ograniczający prędkość. Kultowa figura Spirit of Ecstasy została wykonana w technice druku 3D.

Powiedzenie sir Henry’ego Royce’a- “kiedy coś nie istnieje, zaprojektuj to” – do dzisiaj rozbrzmiewa w biurach projektowych i fabryce marki. Jego najnowszym ucieleśnieniem stał się Rolls-Royce SRH. Zespół pracowników Bespoke poświęcił ponad 400 godzin prywatnego czasu jego na stworzenie.

fot. Rolls-Royce

Podobne

MKBHD o Porsche Taycan i Tesli Model S- VIDEO

Na wstępie proszę o wyrozumiałość, ponieważ video, które komentuję i prezentuję jest w języku angielskim. Dlaczego więc piszę o nim na polskim portalu? Powód jest prosty. Rewolucja elektryczna w motoryzacji sięga dalej, niż mogłoby się wydawać.  Świat samochodów nie należy już tylko do nas- motomaników. Nowy rodzaj bezemisyjnych samochodów stał się teraz częścią szerokopojętego świata…

Długa ewolucja wyścigowego BMW E30

Wyścigowe BMW E30 zespołu LBRacing to owoc długiej ewolucji. Dzięki przemyślanym modyfikacjom „trójka” świetnie sobie radziła w Wyścigowym Pucharze Polski. Dawid Bokiej z zespołu LBRacing połknął bakcyla motorsportu w 2005 roku. Wybrał się wówczas z kolegą do Kielc, gdzie podziwiał rywalizację w wyścigowych mistrzostwach Polski. Przyszłemu mistrzowi kraju najbardziej utkwiło w pamięci BMW E36 M3…