Rekordzista BMW - AC Schnitzer ACS3 Sport - Trends Magazines

Rekordzista BMW – AC Schnitzer ACS3 Sport

Miłośnicy szybkich samochodów od lat ekscytują się czasami okrążeń północnej pętli Nürburgringu. Warto pamiętać, że w Niemczech znajduje się drugi tor o równie długiej historii.

Jest nim otwarty również w 1927 r. Sachsenring. W przeciwieństwie do Nürburgringu był jednak modernizowany, co ograniczyło jego prestiż. Niemniej kombinacje długich i szybkich zakrętów oraz ciasnych nawrotów pozwalają na rzetelne sprawdzenie możliwości samochodu. Po tytuł najszybszego sedana na Sachsenringu sięgnęło właśnie AC Schnitzer ACS3 Sport, czyli poprawione M3.

Samochód ma kompletny pakiet aerodynamiczny, felgi o średnicy 19 i 20 cali oraz gwintowane zawieszenie. Od seryjnego znacząco różni się też silnik. Eksperci AC Schnitzer wycisnęli z niego 510 KM i 645 Nm. Tuner z dumą podkreśla, że ACS3 Sport sprawdza się nie tylko na torze, ale zdaje egzamin podczas codziennej eksploatacji.

ACS3 nie jest pierwszym rekordzistą ze stajni AC Schnitzera. W 2005 roku zasilany LPG model GP 3.10 rozpędził się do 318,1 km/h, w 2008 roku podrasowane 335d stało się najszybszym dieslem świata (288,7 km/h), a różne modele BMW i Mini ustanawiały kolejne rekordy okrążeń na Hockenheimie i wspomnianym Sachsenringu.

Podobne

Pirat drogowy w BMW myślał, że to Autobahn. Policja nagrała go, jak pędził z zawrotną prędkościa

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli  BMW. Kierowca za nic miał przepisy dotyczące ograniczeń prędkości na tym odcinku autostrady A4. Pomiar wykonany przez funkcjonariuszy wskazał 211 km/h przy ograniczeniu do 110 km/h.  Obywatel Korei został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Mniejszy ruch prowokuje niektórych kierowców do szybszej jazdy. Policjanci każdego dnia kontrolują kierujących niestosujących się…

Kompresor G-Power SK Plus RS podnoszący moc BMW

Od lat jedną z najczęściej wybieranych pozycji z oferty G-Powerjest kompresor SK Plus RS. Czy słusznie? Przede wszystkim należy docenić, że G-Power nie zapomina o użytkownikach starszych modeli – wciąż ma w ofercie pakiet SK Plus RS, który zadebiutował w 2004 roku. W jego skład wchodzą: kompresor ASA T3-313 z paskiem napędzającym, magistrala olejowa, mocowania,…