Regały na opony – kilka porad w zakupie profesjonalnych regałów - Trends Magazines

Regały na opony – kilka porad w zakupie profesjonalnych regałów

Regały na opony to meble wykorzystywane przede wszystkim w specjalistycznych sklepach, a niekiedy także w warsztatach samochodowych, skupach aut, lub salonach sprzedaży. Regały nadają się nie tylko do przechowywania i ekspozycji sprzedawanych opon. Są również bardzo przydatne w czasie urządzania witryn sklepowych – pozwalają na takie ułożenie opon, by wydobyć ich najatrakcyjniejszy profil. Poniżej udzielamy kilku porad skierowanych do potencjalnych odbiorców regałów na opony.

Wymiary, materiał wykonania i inne kluczowe parametry regałów na opony

Zacznijmy od sprawy podstawowej – czyli od rozmiarów regałów na opony. Znajdziesz przede wszystkim urządzenia wysokie – na 200 cm. Składają się zazwyczaj z 3 oddzielonych kondygnacji, na których można swobodnie ustawiać opony, jedna obok drugiej.

Drugim kluczowym parametrem jest szerokość regałów, która zależy od dwóch głównych czynników. Od ilości wolnego miejsca w twoim sklepie oraz od ilości opon, które pragniesz eksponować na danym regale. Znajdziesz więc regały o szerokości 195 cm oraz o wiele szersze – 380 cm. Te pierwsze nadają się do eksponowania od 22 do 26 opon. Szersze regały pozwalają umieścić na nich 44-48 opon.

Głębokość to ostatni parametr, który jest zazwyczaj uśredniony i wynika z samych rozmiarów większości opon. Wynosi zazwyczaj 45 cm.

Wytrzymałość i nośność danego regału to kolejna ważna sprawa. Najczęściej, regały są w stanie unieść 250 kg obciążenia na jedną parę belek, natomiast 1,5 tony w całości. Takie meble specjalistyczne znajdziesz pod linkiem: https://dodas.pl/category/regaly-na-opony.

Alternatywa wobec regałów na opony

Niektórzy zamiast regałów na opony decydują się na wybór nieco innych mebli. Chętnie wykorzystywane są regały paletowe, które również nadają się do przechowywania opon, a także całych kół oraz felg. W przeciwieństwie do regałów na opony są nieco mniej atrakcyjnie wizualnie – i nie nadają się zbytnio do urządzania witryn.

Są natomiast idealne dla celów magazynowych. Pozwalają na łatwą i sprawną segregację przechowywanych opon oraz ułatwiają zorientowanie się wśród przechowywanych towarów. Kontrola stanu magazynowego jest o wiele prostsza dzięki zastosowaniu właśnie regałów paletowych.

Ponadto, za ich pomocą możesz zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Jak dobrze wiedzą wszyscy kierownicy magazynów, wolna przestrzeń bywa na wagę złota. Tym bardziej, że poszczególny moduły regałów można w pewnym zakresie regulować – dostosowywać do ilości wolnej przestrzeni, a także do rodzaju i ciężaru przechowywanych na nich towarów. Regały takie znajdziesz pod linkiem: https://dodas.pl/category/regaly-paletowe.

Warto także polecić oprzyrządowanie komplementarne względem wymienionych powyżej mebli magazynowych. Do często wykorzystywanych należą segmenty startowe oraz segmenty dodatkowe. Za ich pomocą można rozbudować regały, dodając do nich kolejne piętra. Segmenty takie znajdziesz również w ofercie firmy Dodas pod adresem: https://dodas.pl/.

Podobne

Silniki 1.8 TSI i 2.0 TSI EA888: opinie i usterki

Coraz więcej osób szukających nowego, czy używanego auta kieruje uwagę na jednostki benzynowe. Te nowoczesne mogą być trwałe, dynamiczne i bez typowych problemów "ropniaków". Silniki 1.8 TSI i 2.0 TSI z gamy EA888 są bardzo popularne, a naszym zdaniem to bardzo dobra jednostka. Sprawdźmy, jakie są opinie i usterki motorów EA888 i jaka wersja jest…