Zabawkowe E30 na sprzedaż za okrągłą sumę! Nie uwierzycie w jego historię - Trends Magazines

Zabawkowe E30 na sprzedaż za okrągłą sumę! Nie uwierzycie w jego historię

Alpha BMW E30

Na brytyjskim ebay.co.uk pojawił się bardzo interesujący samochód BMW E30 dla dzieci. To elektryczna wersja samochodziku produkowanego w Polsce w latach 80-tych!  Produkowała je założona przez Sobiesława Zasadę firma Alpha, a sprzedawał Harrods.

Historia firmy Alpha

Alpha to firma polonijna założona  przez Sobiesława Zasadę, której głównym produktem były zamki błyskawiczne. Oprócz tego przedsiębiorstwo wytwarzało bardzo ciekawe dziecięce samochodziki z karoseriami wzorowanymi na autentycznych modelach. Samochodziki Alpha  były dostępne w salonach marki Mercedes należących do grupy Zasady. Zabawki polubili klienci na całym świeice – popularne były w Europie Zachodniej oraz w USA. Autka były budowane w wersjach jedno- i dwumiejscowych. Przypominały modele takich marek jak Porsche, Audi, Mercedes, Jaguar, Jeep i BMW. Alphy znane były głównie jako modele spalinowe, ale się okazuje, że istnieją również elektryczne wersje. Takie modele były sprzedawane w legendarnym londyńskim domu handlowym Harrods. Właśnie taki samochód pojawił się na sprzedaż w Wielkiej Brytanii.

BMW E30

Prezentowany egzemplarz jest modelem elektrycznym i wyposażony jest w silni, który przenosi napęd na tylną oś za pomocą paska. BMW ma jeden bieg do przodu oraz bieg wsteczny. Instalacja elektryczna obejmuje też oświetlenie, alarm i klakson. Sprzedający zapewnia, że małe autko zostało zbudowane z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. BMW ma jednoczęściową wzmocnioną karoserię z włókna szklanego z wbudowaną podłogą, ramę o przekroju skrzynkowym i jest wyposażone w tylny hamulec tarczowy. Podobno samochodzik może poruszać się z prędkością 5-10 mil na godzinę.

Sprzedawca jest przekonany, że na świecie sprzedano mniej niż 50 takich samochodów, a kilka z nich było wystawianych w salonach BMW w Wielkiej Brytanii. Faktycznie te zabawki bardzo rzadko pojawiają się na rynku wtórnym i mają stan kolekcjonerski. Sprzedający zapewnia, że jego egzemplarz ma bardzo dobrą baterię zapewniająca wyjątkowo długi czas pracy.

Ceny i dostępność

Zabawki Alpha bardzo rzadko zmieniają ręce. Ceny wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Prezentowany elektryczny kabriolet jest wystawiony za 4,5 tys. funtów, czyli około 22 tys. zł.

Link do aukcji oraz źródło: ebay.co.uk

Podobne

BMW Z4 sDrive20i GT Spirit

Zanim Z4 stało się Suprą, to Japonia dostała TO

Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni uwielbiają niemieckie samochody. Teraz kraj Cesarza Naruhito ma Toyotę Suprę MkV, czyli BMW Z4 po japońsku. A jak było wcześniej? Z myślą o japońskim rynku stworzono Z4 w limitowanej wersji sDrive20i GT Spirit. Model powstał, by uczcić zwycięstwo wyścigowego BMW Z4 GT3 w serii Super GT. Niemieckie auto triumfowało w klasie…

BMW E39 kabriolet

Jedyne takie BMW E39 Landaulet; nie Baur, nie Alpina, nie M5, nie E36

Tytuł tego artykułu to oczywiście żart. Mimo to powstał, ponieważ na grupie TANIE GRUZY znaleźliśmy E39, które po prostu musimy Wam pokazać. Ten egzemplarz z dwulitrowym silnikiem pod maską przeszedł prawdziwą kurację "gruzującą".  E39 kabriolet Samochód kosztuje 1000 złotych i jest... kabrioletem. A konkretnie, to bliżej mu do konstrukcji takich firm  albo Baur lub Landaulet.…