Zabawkowe E30 na sprzedaż za okrągłą sumę! Nie uwierzycie w jego historię - Trends Magazines

Zabawkowe E30 na sprzedaż za okrągłą sumę! Nie uwierzycie w jego historię

Alpha BMW E30

Na brytyjskim ebay.co.uk pojawił się bardzo interesujący samochód BMW E30 dla dzieci. To elektryczna wersja samochodziku produkowanego w Polsce w latach 80-tych!  Produkowała je założona przez Sobiesława Zasadę firma Alpha, a sprzedawał Harrods.

Historia firmy Alpha

Alpha to firma polonijna założona  przez Sobiesława Zasadę, której głównym produktem były zamki błyskawiczne. Oprócz tego przedsiębiorstwo wytwarzało bardzo ciekawe dziecięce samochodziki z karoseriami wzorowanymi na autentycznych modelach. Samochodziki Alpha  były dostępne w salonach marki Mercedes należących do grupy Zasady. Zabawki polubili klienci na całym świeice – popularne były w Europie Zachodniej oraz w USA. Autka były budowane w wersjach jedno- i dwumiejscowych. Przypominały modele takich marek jak Porsche, Audi, Mercedes, Jaguar, Jeep i BMW. Alphy znane były głównie jako modele spalinowe, ale się okazuje, że istnieją również elektryczne wersje. Takie modele były sprzedawane w legendarnym londyńskim domu handlowym Harrods. Właśnie taki samochód pojawił się na sprzedaż w Wielkiej Brytanii.

BMW E30

Prezentowany egzemplarz jest modelem elektrycznym i wyposażony jest w silni, który przenosi napęd na tylną oś za pomocą paska. BMW ma jeden bieg do przodu oraz bieg wsteczny. Instalacja elektryczna obejmuje też oświetlenie, alarm i klakson. Sprzedający zapewnia, że małe autko zostało zbudowane z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. BMW ma jednoczęściową wzmocnioną karoserię z włókna szklanego z wbudowaną podłogą, ramę o przekroju skrzynkowym i jest wyposażone w tylny hamulec tarczowy. Podobno samochodzik może poruszać się z prędkością 5-10 mil na godzinę.

Sprzedawca jest przekonany, że na świecie sprzedano mniej niż 50 takich samochodów, a kilka z nich było wystawianych w salonach BMW w Wielkiej Brytanii. Faktycznie te zabawki bardzo rzadko pojawiają się na rynku wtórnym i mają stan kolekcjonerski. Sprzedający zapewnia, że jego egzemplarz ma bardzo dobrą baterię zapewniająca wyjątkowo długi czas pracy.

Ceny i dostępność

Zabawki Alpha bardzo rzadko zmieniają ręce. Ceny wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Prezentowany elektryczny kabriolet jest wystawiony za 4,5 tys. funtów, czyli około 22 tys. zł.

Link do aukcji oraz źródło: ebay.co.uk

Podobne

„Przecież to nie jest BMW.”

Właśnie z takim komentarzem spotykają się właściciele BMW E36 Compact. Tył nadwozia krótszy o 20 cm w porównaniu do sedana albo coupé nie we wszystkich wzbudza zachwyt. (więcej…)