Producent telefonów wyprodukuje auto elektryczne - Trends Magazines

Producent telefonów wyprodukuje auto elektryczne

Chiński Xiaomi to producent znany przede wszystkim z produkcji smartfonów, ale ta firma zajmuje się też produkcją innego sprzętu elektronicznego, pojazdów segway czy elektrycznych hulajnóg. Widać, że Chińczycy mają apetyt na więcej, bowiem chcą przedstawić światu swoje pierwsze elektryczne auto. 

W zeszłym roku Xiaomi ogłosiło, że zainwestuje 10 mln dolarów w rozwój elektromobilności i pierwszym owocem tej decyzji ma być prototyp elektrycznego pojazdu. Ten mamy zobaczyć już w przyszły miesiącu, ale do produkcji seryjnej jeszcze daleko. Jak podaje portal Sina Tech – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, elektryczne auto Xiaomi wyjedzie z fabryk w Pekinie w 2024 roku. Planowana roczna produkcja to nawet 300 tys. sztuk.

Nie myślcie, że kupicie tego elektryka w przystępnej cenie jak smartfona. Niektóre źródła podają, że elektryk Xiaomi może kosztować od 150, do nawet 300 tysięcy juanów – w zależności od wariantu, a także poziomu wsparcia systemu autonomicznej jazdy. Po przeliczeniu otrzymujemy kwoty w wysokości od 100 do nawet 200 tysięcy złotych.

Nieoficjalnie mówi się, że za projekt elektryka Xiaomi odpowiedzialne jest studio Shanghai HVST Automobile Design. Na razie niewiele wiadomo o możliwościach technicznych pojazdu. Ptaszki ćwierkają, że nowe auto Xiaomi będzie nie tylko pokazem możliwości, ale i bazą testowo-rozwojową na kolejne lata. Więcej szczegółów dowiemy się zapewne w sierpniu podczas premiery prototypu. 

fot. gizmochina.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

bok Porsche 911 Turbo

Nowe Porsche to supercar za milion złotych

Porsche 911 Turbo to supercar, którego z powodzeniem można używać na co dzień. Po 911 Turbo S do oferty dołącza nowa generacja 911 Turbo z nadwoziami Coupé oraz Cabriolet. 580 KM i setka poniżej 3 sekund Dzięki silnikowi o mocy 580 KM, czyli o 40 KM wyższej niż w poprzednikach, czas potrzebny na przyspieszenie do…

Volkswagen EcoRacer – ciekawa historia prototypu

Szybkie, a zarazem oszczędne samochody są marzeniem większości kierowców. Mimo przeznaczania ogromnych nakładów finansowych na badania inżynierowie przez długie lata nie byli w stanie skonstruować silników o odpowiednio wysokich parametrach, ale niskim spalaniu. (więcej…)