Pierwszy hybrydowy Bentley. SUV Bentayga Hybrid- PREZENTACJA - Trends Magazines

Pierwszy hybrydowy Bentley. SUV Bentayga Hybrid- PREZENTACJA

Bentayga Hybrid wykorzystuje zaawansowany i wydajny silnik E, który działa zarówno jako silnik elektryczny, jak i generator energii. Oferuje on moc szczytową 94 kW i moment obrotowy 400 Nm, umożliwiając szybkie i ciche przyspieszenie od postoju. System zapewnia natychmiastową reakcję momentu obrotowego, eliminując opóźnienie turbodoładowania silnika, a najnowocześniejszy akumulator wysokiego napięcia jest w stanie naładować się w zaledwie 2,5 godziny.

Silnik E w Bentayga Hybrid jest połączony z nowym 3-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym V6. Rezultatem jest bezproblemowa jazda, która oferuje 700 Nm łącznego momentu obrotowego, prędkość maksymalną 254 km/h i przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy.

Najnowszy model Bentayga firmy Bentley ma trzy hybrydowe tryby jazdy. W trybie EV Drive hybryda jest napędzana tylko energią dostarczaną z akumulatora do kół za pośrednictwem silnika elektrycznego. W trybie hybrydowym samochód wykorzystuje informacje z systemu nawigacji, aby inteligentnie zoptymalizować zużycie energii z akumulatora i silnika benzynowego, zapewniając maksymalną wydajność i zasięg. W trybie Hold wykorzystanie mocy silnika i energii elektrycznej jest zrównoważone, aby zachować zasięg elektryczny do późniejszego użytku – na przykład po przybyciu do miasta. We wszystkich trybach energia jest odzyskiwana do akumulatora poprzez regenerację podczas zwalniania.

Dzięki łącznemu zasięgowi jazdy wynoszącemu 747 km (464 mil) i równoważnemu WLTP zasięgowi elektrycznemu 39 km na jednym ładowaniu, Hybrid stanowi nowy wymiar w dotychczasowym zasięgu wyrafinowanych i luksusowych modeli Bentayga. Bezproblemowa wydajność i pewne prowadzenie oraz napęd na wszystkie koła zapewniają wyjątkowe wrażenia z jazdy w luksusowym wnętrzu.

Z emisją CO2 wynoszącą zaledwie 79 g / km (WLTP – ważony, łączony) i zużyciem paliwa 3,5 l na 100 km w cyklu mieszanym (WLTP), Bentayga Hybrid jest jak dotąd najbardziej wydajnym modelem firmy Bentley.

Nowy model kosztuje netto 133 100 GBP w Wielkiej Brytanii, 141 100 EUR w całej Europie i 160 000 USD w Stanach Zjednoczonych. Dostawy do klientów w Wielkiej Brytanii i Europie mają się rozpocząć w ostatnim kwartale 2019 r., A dostawy w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2020 r. Auto można już zamawiać w sieci Bentley w całej Europie, a także w Ameryce Północnej. 


Zamów prenumeratę

Podobne

TEST Golf GTI Performance vs. Golf GTI TCR – Urodzony mistrz

Pochodzą z bardzo różnych światów, ale łączy je znacznie więcej niż tylko nazwa. W 2016 roku, czyli w pierwszym pełnym sezonie startów, wyścigowy Golf GTI TCR triumfował w siedemnastu wyścigach i sięgnął po dwa mistrzowskie tytuły. – Sukcesy wyścigowego Golfa GTI TCR to zasługa bardzo solidnej bazy, czyli seryjnego Golfa GTI – mówi Eduard Weidl,…

Lamborghini: Firma produkuje maski i osłony do twarzy do walki z COVID-19 – ŚWIAT

Automobili Lamborghini przekształca niektóre działy fabryki samochodów sportowych w Sant'Agata Bolognese na linie produkcyjne masek chirurgicznych i osłon ochronnych z pleksiglasu.  Maski zostaną przekazane do szpitala Sant'Orsola-Malpighi w Bolonii do wykorzystania w walce z pandemią COVID-19, czyli chorobą powodowaną przez koronawirus SARS-CoV-2. Prace nad maskami będą prowadzone przez dział tapicerski, który na codzień produkuje wnętrza,…