Porsche oficjalnie w rytmie Hip-Hopu! O co chodzi? - Trends Magazines

Porsche oficjalnie w rytmie Hip-Hopu! O co chodzi?

Porsche i Hip-Hop

Porsche, wspólnie z dziennikarzem muzycznym Niko Hülsem, prezentuje nową książkę: „Hip-Hop Culture – A Road Trip through Europe” (z ang. kultura hip-hopu – podróż drogami Europy). 212-stronicowy przewodnik turystyczno-kulturalny stanowi kontynuację serii „Back to Tape” i ukazał się jako wydanie magazynu „Christophorus”, przygotowane przez wydawnictwo Delius Klasing Verlag.

To nowe spojrzenie na rozwój hip-hopowej kultury młodzieżowej w europejskich miastach. Na łamach książki wystąpiło 17 artystów z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Danii – a każdy z nich w ciągu ostatnich 25 lat wniósł znaczący wkład w rozwój sceny hip-hopu. Książka jest dostępna online w cenie 24,90 euro; Porsche i Niko Hüls przekażą cały dochód z jej sprzedaży organizacji non-profit Viva con Agua.

Hip-hop i Porsche to dość zaskakujące połączenie

To książka, która stanowi zaproszenie do otwartego, pozytywnego poznawania europejskiej kultury hip-hopowej – z całą jej różnorodnością” – powiedział Niko Hüls, wydawca hip-hopowego magazynu „Backspin”. W latach 2018 i 2020 autor, we współpracy z producentem sportowych aut ze Stuttgartu, wybrał się na samochodową wycieczkę po Europie i z bliska obserwował sceny lokalnych twórców działające m.in. w Berlinie, Paryżu, Barcelonie, Kopenhadze oraz Londynie. Koncepcja opowiadania historii obejmuje nie tylko książkę, ale i dwa filmy dokumentalne, a także specjalnie dostosowane treści w mediach społecznościowych: na Instagramie, Twitterze, TikToku oraz w Spotify. Współpraca Porsche i Niko Hülsa zdobyła już ponad 20 prestiżowych nagród z branży komunikacji i mediów. Teraz wkracza w nowy rozdział.

Porsche i Hip-Hop

Przewodnik turystyczno-kulturalny przedstawia sylwetki gwiazd hip-hopu, takich jak Kool Savas (Berlin), Lord Esperanza (Paryż), Edson Sabajo (Amsterdam), Falsalarma (Barcelona), Lars Pedersen (Kopenhaga) oraz Flying Steps (Berlin), i łączy je z miejscami, które każdy fan hip-hopu i dalekich podróży powinien odwiedzić. Książkę wzbogacają wywiady oraz opowieści na temat wpływu kultury młodzieżowej na europejskie społeczeństwo, modę uliczną, a także na rozwoju rapu i hip-hopu w odpowiedzi na codzienne przypadki rasizmu i ksenofobii. Książka koncentruje się na wartościach takich jak szacunek, pionierski duch oraz integracja.

Chodzi o przewodnik

Hip-hop i Porsche – początkowo wydaje się, że to dość zaskakujące połączenie” – powiedział Sebastian Rudolph, wiceprezes Porsche AG ds. PR-u, prasy, zrównoważonego rozwoju i polityki. „Ale kryją się za nim wartości kulturowe i różnorodność. W ramach projektu »Back to Tape« dzielimy się interesującymi spostrzeżeniami na temat europejskiej kultury hip-hopu oraz jej twórców”.

Hip-hop to sprawa charytatywna

Porsche i Hip-Hop

Cały dochód ze sprzedaży książki Porsche i Niko Hüls przekażą na rzecz organizacji non-profit Viva Con Agua. Jej misją jest zapewnienie wszystkim ludziom podstawowych warunków sanitarnych oraz dostępu do czystej wody pitnej. Wspierając inicjatywę WASH (woda, urządzenia sanitarne, higiena), jak dotąd Viva Con Agua poprawiła zaopatrzenie w wodę w wielu krajach świata, w tym w Ugandzie, Etiopii, Mozambiku i RPA.

Książkę „Hip-Hop Culture – A Road Trip through Europe” można zamawiać w cenie 24,90 euro na stronie www.back2tapebook.com.

Więcej informacji oraz materiały filmowe i fotograficzne można znaleźć pod adresem newsroom.porsche.com/backtotape.

Podobne

Producent telefonów wyprodukuje auto elektryczne

Chiński Xiaomi to producent znany przede wszystkim z produkcji smartfonów, ale ta firma zajmuje się też produkcją innego sprzętu elektronicznego, pojazdów segway czy elektrycznych hulajnóg. Widać, że Chińczycy mają apetyt na więcej, bowiem chcą przedstawić światu swoje pierwsze elektryczne auto.  W zeszłym roku Xiaomi ogłosiło, że zainwestuje 10 mln dolarów w rozwój elektromobilności i pierwszym…

 RONAL R9, felga, która była hitem w latach 80-tych, powraca w odświeżonym wydaniu- TUNING

Nowa wersja obręczy RONAL R9 nawiązuje do tradycji tuningu samochodów klasycznych. Wiele historycznych aut niemieckich marek od połowy lat 70-tych do końca lat 80-tych posiadało charakterystyczne pięcioramienne obręcze RONAL R9 lub było w nie później wyposażane. W 1981 roku rozpoczęto produkcję R9 w rozmiarze 15 cali, a wcześniej była już dostępna wersja 16-calowa.    RONAL GROUP ponownie wprowadza do…