Porsche oficjalnie w rytmie Hip-Hopu! O co chodzi? - Trends Magazines

Porsche oficjalnie w rytmie Hip-Hopu! O co chodzi?

Porsche i Hip-Hop

Porsche, wspólnie z dziennikarzem muzycznym Niko Hülsem, prezentuje nową książkę: „Hip-Hop Culture – A Road Trip through Europe” (z ang. kultura hip-hopu – podróż drogami Europy). 212-stronicowy przewodnik turystyczno-kulturalny stanowi kontynuację serii „Back to Tape” i ukazał się jako wydanie magazynu „Christophorus”, przygotowane przez wydawnictwo Delius Klasing Verlag.

To nowe spojrzenie na rozwój hip-hopowej kultury młodzieżowej w europejskich miastach. Na łamach książki wystąpiło 17 artystów z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Danii – a każdy z nich w ciągu ostatnich 25 lat wniósł znaczący wkład w rozwój sceny hip-hopu. Książka jest dostępna online w cenie 24,90 euro; Porsche i Niko Hüls przekażą cały dochód z jej sprzedaży organizacji non-profit Viva con Agua.

Hip-hop i Porsche to dość zaskakujące połączenie

To książka, która stanowi zaproszenie do otwartego, pozytywnego poznawania europejskiej kultury hip-hopowej – z całą jej różnorodnością” – powiedział Niko Hüls, wydawca hip-hopowego magazynu „Backspin”. W latach 2018 i 2020 autor, we współpracy z producentem sportowych aut ze Stuttgartu, wybrał się na samochodową wycieczkę po Europie i z bliska obserwował sceny lokalnych twórców działające m.in. w Berlinie, Paryżu, Barcelonie, Kopenhadze oraz Londynie. Koncepcja opowiadania historii obejmuje nie tylko książkę, ale i dwa filmy dokumentalne, a także specjalnie dostosowane treści w mediach społecznościowych: na Instagramie, Twitterze, TikToku oraz w Spotify. Współpraca Porsche i Niko Hülsa zdobyła już ponad 20 prestiżowych nagród z branży komunikacji i mediów. Teraz wkracza w nowy rozdział.

Porsche i Hip-Hop

Przewodnik turystyczno-kulturalny przedstawia sylwetki gwiazd hip-hopu, takich jak Kool Savas (Berlin), Lord Esperanza (Paryż), Edson Sabajo (Amsterdam), Falsalarma (Barcelona), Lars Pedersen (Kopenhaga) oraz Flying Steps (Berlin), i łączy je z miejscami, które każdy fan hip-hopu i dalekich podróży powinien odwiedzić. Książkę wzbogacają wywiady oraz opowieści na temat wpływu kultury młodzieżowej na europejskie społeczeństwo, modę uliczną, a także na rozwoju rapu i hip-hopu w odpowiedzi na codzienne przypadki rasizmu i ksenofobii. Książka koncentruje się na wartościach takich jak szacunek, pionierski duch oraz integracja.

Chodzi o przewodnik

Hip-hop i Porsche – początkowo wydaje się, że to dość zaskakujące połączenie” – powiedział Sebastian Rudolph, wiceprezes Porsche AG ds. PR-u, prasy, zrównoważonego rozwoju i polityki. „Ale kryją się za nim wartości kulturowe i różnorodność. W ramach projektu »Back to Tape« dzielimy się interesującymi spostrzeżeniami na temat europejskiej kultury hip-hopu oraz jej twórców”.

Hip-hop to sprawa charytatywna

Porsche i Hip-Hop

Cały dochód ze sprzedaży książki Porsche i Niko Hüls przekażą na rzecz organizacji non-profit Viva Con Agua. Jej misją jest zapewnienie wszystkim ludziom podstawowych warunków sanitarnych oraz dostępu do czystej wody pitnej. Wspierając inicjatywę WASH (woda, urządzenia sanitarne, higiena), jak dotąd Viva Con Agua poprawiła zaopatrzenie w wodę w wielu krajach świata, w tym w Ugandzie, Etiopii, Mozambiku i RPA.

Książkę „Hip-Hop Culture – A Road Trip through Europe” można zamawiać w cenie 24,90 euro na stronie www.back2tapebook.com.

Więcej informacji oraz materiały filmowe i fotograficzne można znaleźć pod adresem newsroom.porsche.com/backtotape.

Podobne

strefa czystego transportu

Kupisz diesla, będziesz miał problem z władzami miasta

Ekologia wręcz wdziera się do motoryzacji i zmusza kierowców do przesiadania się na nowsze, bardziej ekologiczne samochody. Władze Krakowa wystosowały nawet apel, aby nie kupować "starszych" aut z silnikiem diesla, którego tak kiedyś wszyscy kochali. Wszystko przez Strefę Czystego Transportu w Krakowie. Motoryzacja się rozwija i często zmieniają się trendy, co jest zrozumiałe - to…

Współczesne samochody wiedzą o nas o wiele za dużo. Wstrząsający raport

Nawet 580 gigabajtów na godzinę – tyle danych jest w stanie zbierać współczesny samochód. Kto otrzymuje, kontroluje i wykorzystuje te informacje – to pytanie niepokoi organizacje konsumenckie. Gra toczy się jednak nie tylko o prywatność użytkowników aut, lecz także o przyszły kształt rynku motoryzacyjnego. Wizja wielkiej sieci informacyjnej to sci-fi? "Connected cars" to nowa generacja…