Polskie auto w Genewie. Producent twierdzi, że to samochód-robot - NEWSY - Trends Magazines

Polskie auto w Genewie. Producent twierdzi, że to samochód-robot – NEWSY

Na targach Geneva International Motor Show 2020 zadebiutuje polski samochód elektryczny Triggo. Nigdy wcześniej targi nie gościły  zaprojektowanego i zbudowanego w całości w Polsce projektu. Za stylistykę odpowiada Sebastian Nowak, który jest związany z wyglądem gier Wiedźmin i Cyberpunk 2077. 

Triggo to dwuosobowy pojazd, który dzięki zastosowaniu innowacyjnego mechanizmu umożliwiającego zmianę geometrii przedniego zawieszenia, pozwala kierowcy ominąć korki. Przednia oś pojazdu jest dynamiczna – w zależności od potrzeby zwęża się i rozszerza, Samochód posiada dwa tryby jazdy: drogowy i manewrowy. W trybie drogowym szerokość przedniej osi wynosi 148 cm, a prędkość maksymalna to 90km/h. W tym trybie podróżujemy pojazdem stabilnym i statecznym. Drugi, to tryb manewrowy, w którym przednie zawieszenie zwęża się do zaledwie 86 cm, upodobniając Triggo do motocykla i jedzie wtedy maksymalnie 25 km/h. Triggo ma system drive-by-wire, dzięki któremu jest sterowany w pełni cyfrowo. 

W samochodzie zastosowano system baterii wymiennych. Gdy bateria w danym pojeździe ulegnie wyczerpaniu, system powiadomi o tym odpowiednie służby, które dostarczą naładowany akumulator na miejsce i będą w stanie wymienić go w parę minut. 

Automatyczna taksówka przyszłości 

 Mieszkańcy dużych miast coraz częściej chcą korzystać z samochodów tylko wtedy, kiedy ich potrzebują. Fakt posiadania auta nie jest dla nich aż tak istotny, jak w przypadku obszarów poza miastem. Triggo w przyszłości umożliwi im oderwanie się od konieczności ponoszenia zbędnych kosztów związanych z posiadaniem własnego auta, jak ubezpieczenie czy naprawy. Co najważniejsze, zaoszczędzi dla nich czas dotąd marnowany w korkach i na poszukiwaniu miejsca do zaparkowania. Wprowadzenie Triggo do komercyjnego użytku przewidywane jest w 2021 roku.

Samochód-robot

 Triggo można porównać do robota, a samo sterowanie cyfrowe dostarcza wielu nowych możliwości idealnie wpisujących się w potrzeby rynku nowej mobilności miejskiej. Podwozie o zmiennej geometrii to nasze autorskie rozwiązanie. Chronimy je patentami nie tylko w kraju, lecz także na największych rynkach światowych w Japonii, Korei, USA, Chinach oraz krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu możemy zaproponować produkt unikatowy na skalę światową. Globalna ochrona patentowa w krajach najbardziej rozwiniętych gospodarczo pozwala nam na ekspansję na rynki zagraniczne i dostarczenie pojazdu wszędzie tam, gdzie wystąpi zapotrzebowanie. Mamy silną ambicję uczynić z Triggo polski hit eksportowy – prezes zarządu Triggo S.A., Rafał Budweil

 

 

Podobne

III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE

Impreza odbywa się po raz trzeci i nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością wsród posiadaczy klasycznych VW. Odwiedzają nas goście z kraju jak i zagranicy oraz mediów krajowych . VW Trends obejmuje patronat medialny nad tą imprezą! Każdy fan marki musi tam być.   Już po raz trzeci organizatorzy zapraszają na zlot organizowany przez stowarzyszenie VW…

Wypadek na A1. Jest decyzja sądu w sprawie Sebastiana M.

Tragicznym wypadkiem na autostradzie A1 żyła cała Polska. Sebastian M. - podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginęła trzyosobowa rodzina, uciekł do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego obrońcy żądali listu żelaznego. Teraz jest decyzja w tej sprawie.  Obrońcy podejrzanego Sebastiana M, kierowcy mocno przerobionego BMW, który spowodował wypadek na autostradzie A1 wnioskowali o uzyskanie listu żelaznego.…