Policyjna Grupa Speed ma nowe radiowozy - Trends Magazines

Policyjna Grupa Speed ma nowe radiowozy

Grupa Speed, zajmująca się wyłapywaniem piratów na polskich drogach zrobiła zakupy i nabyła nowe nieoznakowane radiowozy. Do floty dołącza Cupra Leon i Renault Megane R.S.

W planach policji jest zakup 100 radiowozów, głównie do patrolowanie autostrad, na których zmienił się system opłat. Ale nie wykluczone, że także część z tych aut trafi do Grupy Speed, tak jak nowe Cupry Leon i Renault Megane R.S. Drogówka zakupiła 10 sztuk francuskich hot hatchy oraz 3 hiszpańskie. 

Co pod maską?

Renault napędza turbo doładowany silnik o pojemności 1,8 litra, ich moc wynosi 300 KM, a moment obrotowy to 420 Nm. Takie auto rozpędza się do 100 km/h w 5,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 255 km/h. Takie osiągi powinny w zupełności wystarczyć do dogonienia każdego auta na drodze. Nowe radiowozy są w podstawowej specyfikacji, więc nie mają charakterystycznych dla tego modelu żółtych i pomarańczowych odcieni, a jedynie czarne, szare i srebrne.

W Leonie znajdziemy motor 2.0 TSI o mocy 310 KM i momencie obrotowym wynoszącym 400 Nm. I tu ciekawostka, bowiem Leon w nadwoziu Cupra nie jest oferowany w 310-konnej odmianie. Tą znajdziemy tylko w kombi, co oznacza, że trzy egzemplarze były indywidualnie skonfigurowane dla policjantów. Osiągi Cupry są bardzo zbliżone do tych z Renault. 

W grupie Speed znajdą się 3 takie Cupry – w Kępnie, Nowym Sączu i Krakowie. Małopolska policja na dwa egzemplarze auta wydała 541 tys. 200 zł, natomiast funkcjonariusze z Kępna informują, że na auto przeznaczone zostało 270 tys. zł. Leon w odmianie Cupra gościł już kiedyś w polskiej drogówce. W ubiegłym 10-leciu można było spotkać policjantów w żółtym Seacie Leonie Cupra. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Klasyczne BMW 7 E32 – galeria zdjęć

BMW serii 7 od zawsze wyznaczało standardy. Klasyczne generacje siódemki budzą dziś olbrzymi szacunek, podziw i nie mniejsze zainteresowanie niż w latach swojej świetności! Czy E32 to najładniejsza seria 7 w historii? Zdania na ten temat są mocno podzielone. Popatrzcie na zdjęcia dopieszczonej sztuki należącej do Łukasza i odpowiedzcie na wyżej zadane pytanie.

RONAL R62 Jetblack

Zbliża się okres zmiany opon na zimowe. Wiele osób decyduje się na zakup drugiego kompletu felg. Z pomocą przychodzi szwajcarski RONAL i proponuje ciekawą kolorystykę felgi R62. Obręcz pokryta błyszczącą powierzchnią Jetblack i jest dostępna dla pojazdów klasy średniej i wyższej, takich jak Audi A6, BMW serii 3, Mercedes GLC, Škoda Octavia, Ford Focus, Hyundai…