Policja ma nowe nieoznakowane radiowozy BMW - zobacz, czym zostanie zasilona flota drogówki - Trends Magazines
15 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Policja ma nowe nieoznakowane radiowozy BMW – zobacz, czym zostanie zasilona flota drogówki

BMW nieoznakowane radiowozy

Do floty policyjnych radiowozów trafiły właśnie nieoznakowane radiowozy BMW 330e xDrive plug-in i BMW 330i xDrive oraz potężne BMW M340i xDrive. Na pierwszy rzut oka to zwykłe BMW serii 3, ale spotkanie z nimi może skończyć się mandatem. Gdzie “polują”?

BMW jest obecnie ulubioną marką polskiej Policji. Do floty dołączyły kolejne auta typoszeregu G20. Wybór padł na BMW 330e xDrive plug-in, czyli hybrydę, którą można ładować z zewnętrzengo źródła i BMW 330i xDrive, które trafiły komendy wojewódzkiej w Lublinie i będą się poruszały po terenie woj. Lubelskiego. BMW używają wideorejestratorów Videorapid 2a polskiej firmy Zurad. Producent zapewnia. że ich kamera nie jest oślepiana przez światła aut jadących z przeciwka w nocy. Sprzęt posiada “tryb nocny” i “system antyolśnieniowy”.BMW nieoznakowane radiowozy

Nieoznakowane BMW M340i xDrive

W sieci pojawiła się informacja, że szeregi drogówki z Bielska-Białej (woj. śląskie) zasili BMW M340i xDrive. 6-cylindrowy, rzędowy silnik benzynowy 3.0 Turbo, który produkuje 375 KM i 500 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km powinno trwać zająć ciut ponad 4 sekundy. Niewiele samochodów będzie w stanie uciec temu niepoornemu sedanowi. Ciekawe, czy będzie pozbawiony oznaczeń i sportowych dodatków.

BMW nieoznakowane radiowozy

Nieoznakowane BMW 330i xDrive

Kolejne dwa radiowozy to BMW 330i xDrive, które  trafią do jednostek z Chełma i Kraśnika. Motor 2.0 Turbo o mocy 252 KM i napęd na 4 koła zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Policja jest przekonana, że nowe BMW pozytywnie wpłyną na walkę z piratami drogowymi. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji inne pojazdy marki Toyota Corolla.

źródło: Policja, Auto Dziennik

 

Podobne

Fabrycznie nowe BMW E38 sprzedane za “worek pieniędzy”- CIEKAWOSTKI

Nie będziemy trzymać Was w niepewności. Auto zostało sprzedane się za ponad 120 tys. Euro. Jak do tego doszło? Z pewnością znacie ten scenariusz. W internecie pojawia się ładny youngtimer i właściciel żąda za niego pokaźnej kwoty. Od razu pojawiają się dyskutujący na temat stanu i ceny ów egzemplarza. I wtedy pada magiczne zdanie: "jak…